To nowy rozdział w historii gminy Golczewo. 32 – letni Maciej Zieliński od dziś (17.11) nowym Burmistrzem. W trakcie pierwszej sesji Rady Miejskiej wybrano także nowego przewodniczącego Rady, którym został nim Grzegorz Chłopek.

Traktuje ten urząd jak służbę, zaszczyt i zobowiązanie. Wierzę, że razem Radą będziemy zmieniać oblicze gminy na lepsze. Jest wiele wyzwań, stoimy przed wieloma problemami. Przed nami wiele decyzji, często niełatwych i niepopularnych ale wierzę że razem z ludźmi którym leży na sercu dobro Golczewa i razem sprawimy, że nasza gmina rozkwitnie. Będziemy przede wszystkim pochylać się nad losem tych którzy tego potrzebują. Jest w naszej gminie wiele obszarów i miejsc zaniedbanych, nad którymi musimy pochylić się w pierwszej kolejności – powiedział w swoim inauguracyjnym przemówieniu Burmistrz Maciej Zieliński.

Wydaję mi się, że czas który nastał to nowa jakość. Kiedyś jedna z naszych sławnych aktorek powiedziała, że 4 czerwca skończył się komunizm w Polsce, ja bym powiedział że 4 listopada skończyła się epoka, której nie chcielibyśmy pamiętać – powiedział starosta Józef Malec.

Podejmowane przez Pana dotychczasowe działania i osiągnięcia zawodowe znalazły uznanie w oczach mieszkańców, którzy postanowili, że to właśnie Pan powinien tworzyć przyszłość. Początek pracy niesie wielkie nadzieje, że gmina będzie się mądrze rozwijać dzięki odważnemu podejmowaniu wyzwań, konsekwentnej i rzetelnej pracy spełniającej najwyższe standardy. Jestem przekonany, że zintegruje Pan wszystkich ludzi oddanych sprawom lokalnym, a wizja rozwoju miasta zaowocuje pomyślnymi rozwiązaniami – powiedział wicemarszałek Jarosław Rzepa.