Dziś święto wszystkich Kobiet! 8 marca Panie otrzymują życzenia i prezenty składane przez ich partnerów, dzieci czy kolegów z pracy. Nieodłącznym elementem tego wydarzenia są wręczane kwiaty. Choć w gminie Kamień Pomorski z tej okazji przygotowano koncert i muzyczną kawiarenkę 11 marca o godzinie 18 (niedziela), to Burmistrz Stanisław Kuryłło za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych pamiętał o złożeniu życzeń wszystkim Paniom. 

Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, choć tradycji celebrowania płci pięknej można doszukać się już w starożytnym Rzymie. Początkowo święto związane było z protestami wobec złych warunków pracy kobiet i hasłami emancypacji. W Polsce Dzień Kobiet zyskał na popularności w okresie PRL. Obecnie obchodzony jest w kilkudziesięciu państwach na całym świecie.

8 marca 2018 roku to doskonała okazja, do wyrażenia swojej miłości, szacunku i pamięci o bliskich nam kobietach. Uniwersalnym upominkiem z tej okazji są kwiaty. Niegdyś były to goździki, dziś najczęściej będą to róże lub tulipany. Dobrym rozwiązaniem będą także słodycze.