– Według danych dziś, jako gospodarka lokalna jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż byliśmy w 2018 roku. Choć mamy dużo większe ambicje, to powodów do satysfakcji nie brakuje. Niech przemówią liczby! W tej kadencji wyraźnie spadło bezrobocie, a także zwiększyła się liczba firm w gminie Wolin – przekonuje Burmistrz Wolina.

Bezrobocie w 2018 roku wynosiło 17,3%. Na koniec 2022 roku 13,9%. Jak wskazuje samorządowiec, Gmina zyskuje nowych podatników, jak chociażby w przypadku podatku od środków transportu.

– Decyzja o zmianie poziomu tego podatku była dobra, bo nie dość że wrócili lokalni podatnicy, którzy na kilka lat przed tą zmianą przenieśli swoją działalności poza naszą gminę, to pojawili się nowi. Dla przykładu tylko w porównaniu lat 2022 i 2023 DODATKOWYCH środków do budżetu z tytułu podatku od transportu wpłynęło 60 tys. zł. – podkreśla Ewa Grzybowska.

Liczba przedsiębiorstw w 2018 roku wynosiła 1508. Na koniec 2022 roku 1703 firmy. Dane za rok 2023 są jeszcze opracowywane, pochodzą z portalu polskawliczbach.pl

W tym miejscu chcę zaznaczyć, że wyraźna poprawa naszych wskaźników gospodarczych miała miejsce mimo trudnego czasu pandemii oraz inflacji. To wynik dobrej współpracy z samorządem powiatowym, regionalnym oraz administracją centralną w ostatnich latach, to dzięki wielomilionowym inwestycjom poprawiającym infrastrukturę, strategii podatkowej, ale przede wszystkim, to efekt ciężkiej pracy naszych Mieszkańców, którzy są aktywni zawodowo i stale się rozwijają. Gmina Wolin jest dzisiaj atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Ale jak Państwo zdążyliście zauważyć, nasze zaproszenie dla firm nie jest i nigdy nie będzie równoznaczne z bezwzględną uległością. Interes gminy Wolin i jej Mieszkańców zawsze będzie dla nas na pierwszym miejscu! – zaznacza Burmistrz Grzybowska.