Rada Miejska w Dziwnowie podjęła jednomyślną decyzję w sprawie udzielenia Burmistrzowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonanego w 2020 roku budżetu. Grzegorz Jóźwiak nie kryjąc radości, dziękował radnym zaznaczając że samorząd w tych trudnych czasach musi radzić sobie sam, ze względu na pomijanie go przy podziale funduszy państwowych oraz obarczanie różnego rodzaju opłatami jak chociażby słynnym „Janosikowym”.

– To był szczególny rok, ale dzięki sprawnemu zarządzaniu przez  Pana Burmistrza wyszliśmy z tego czasu zwycięsko – podkreślała w krótkim wystąpieniu Skarbnik Gminy. W tamtejszym samorządzie ze względu na COVID, nie bacząc na nikogo Grzegorz Jóźwiak zdecydował się umorzyć blisko 450 tys. złotych mając na uwadze trudną sytuację finansową przedsiębiorców. Pomimo tego, realizowano program inwestycyjny.

Absolutorium to najważniejsza rzecz, bo to podsumowanie naszej rocznej działalności. Wszyscy wiemy, jak wyglądał miniony rok. W marcu nastała pandemia, zwalnialiśmy z podatków przedsiębiorców, którzy przeżywali ciężkie chwile. To nie sprzyjało realizacji zadań w pełnym 100% zakresie ale jakoś pomimo tych wszystkich obostrzeń i nieszczęśliwych zdarzeń udało nam się ten budżet zrealizować w stopniu dobrym i wypracować środki, aby rok 2021 rozpocząć w pełni nadziei, że będzie lepszy od 2020. To zasługa całego zespołu, wszystkich instytucji gminnych z którymi realizujemy zadania dla Mieszkańców oraz turystów których przyjeżdża coraz więcej. Pomimo „Janosikowego”, pomijaniu od jakiegoś czasu Dziwnowa przy podziale niektórych środków z funduszy Państwowych – dodał Grzegorz Jóźwiak.