Jak mówi nasz Czytelnik – to był rozbój w biały dzień! Kilka dni temu w Dziwnowie doszło do napadu z użyciem noża, pobicia oraz kradzieży sprzętu wartego kilku tysięcy złotych. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, dwóch z trzech sprawców rozboju zostało tymczasowo aresztowanych. 

Wszystko miało rozegrać się na terenie, dzierżawionym przez jednego z naszych Czytelników w Dziwnowie. W ub. sobotę, około godziny 14.30 trzech mężczyzn zaatakowało osoby znajdujące się na nieruchomości. Efektem rozboju była rana cięta 17 – latka oraz obrażenia głowy jakich doznał inny 66 – letni mężczyzna przebywający w tym czasie na terenie feralnej nieruchomości.

Łupem napastników padł sprzęt o szacowanej wartości 4 tys. złotych oraz portfel jednego z poszkodowanych. W związku z zajście dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Jeden z mężczyzn, który brał udział w rozboju miał opuścić areszt po 48 godzinach od zatrzymania. Dlaczego? O komentarz poprosiliśmy rzecznika Prokuratury w Szczecinie. Do tematu wrócimy po uzyskaniu odpowiedzi.