Zaledwie cztery dni wcześniej ukończył kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kiedy usłyszał wołanie o pomoc, nie zastanawiał się ani chwili! Jego profesjonalizm, opanowanie i zdecydowanie a przede wszystkim nabyte umiejętności pozwoliły uratować nieprzytomnego chłopca, który zadławił się posiłkiem. Pan Robert, strażak ochotnik z Kołczewa, odebrał dziś gratulacje od Burmistrz Wolina.

Zdarzenie miało miejsce 16 czerwca w Chynowie. Pan Robert, który zaledwie cztery dni wcześniej ukończył pozytywnie kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy zdobywając tytuł ratownika spędzał czas wolny z najbliższymi. W pewnym momencie usłyszał wołanie o pomoc. Po dotarciu na miejsce zastał nieprzytomnego chłopca, który zadławił się spożywanym posiłkiem. Opanowanie, doświadczenie i zdecydowane, adekwatne działania ratownicze podjęte przez druha z OSP Kołczewo uratowały dziecku życie i zapobiegły ogromnej tragedii!

Nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie, dlatego wyjątkowym czasem było dla mnie dzisiejsze spotkanie z druhem Robertem Mazgajem, Strażakiem OSP Kołczewo, który uratował życie 4-letniego chłopca z Chynowa. Postawa Pana Roberta, jego profesjonalizm w prowadzeniu akcji ratunkowej zasługuje, by stać się wzorem do naśladowania dla wszystkich strażaków. Jest też dowodem, na to jak ważne są realizowane cyklicznie szkolenia ratownicze naszych strażaków – powiedziała Burmistrz Wolina w trakcie spotkania z bohaterem z Kołczewa.