fot. Archiwum

193 tysiące złotych łącznie dostało sześć gmin z tzw. „Funduszu Sprawiedliwości” do rozdysponowania na poszczególne Ochotnicze Straże Pożarne. Łącznie dla całego województwa, z Ministerstwa Sprawiedliwości przypadło 3,6 mln zł. 

I tak Ochotnicza Straż Pożarna w gminie Dziwnów otrzyma 5,4 tys. zł, ochotnicy z gminy Międzyzdroje 19 tys. zł, z gminy Kamień Pomorski 38 tys. zł, z gminy Golczewo 45 tys. zł, z gminy Świerzno 28 tys. zł oraz z gminy Wolin 56 tys. zł.

Zgodnie z programem przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości, o wsparcie mogły się ubiegać gminy i miasta na prawach powiatu z całego województwa. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek OSP, które potrzebują specjalistycznego wyposażenia do ratowania życia i zdrowia ludzi.

Na terenie powiatu kamieńskiego działa 27 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 11 włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Obecnie na terenie powiatu prowadzi się budowę 3 strażnic oraz w 5 remont obiektów. W ramach otrzymanych dotacji MSWiA oraz KSRG Powiat Kamieński za lata 2015 – 2017 pozyskał najwięcej środków finansowych w województwie zachodniopomorskim.

Działalność nasza nie byłaby tak skuteczna bez pomocy samorządów lokalnych, Komendy PSP oraz Starosty Kamieńskiego, za które serdecznie dziękujemy – mówi Michał Opowicz, prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.