– Warto było postawić wszystko na jedną szalę – mówi nie kryjąc zadowolenia Burmistrz Stanisław Kuryłło. Do gminy Kamień Pomorski dotarła dziś (20.03) informacja, że Park im. Jana Pawła II otrzymał dofinansowanie i zostanie zrewitalizowany. Samorząd otrzyma na ten cel blisko 85% środków zewnętrznych.

Po kilkunastu miesiącach naszych starań udało się! Park Jana Pawła II zyska nareszcie nowe oblicze. Ścieżki, ciągi piesze, ławki, oświetlenie, przegląd i inwentaryzacja obecnego drzewostanu to tylko kilka z elementów jakie zostaną wykonane. Całość zadania opiewa na ponad 2,2 mln złotych – mówi Stanisław Kuryłło.

Gmina dzięki swoim staraniom uzyskała, aż 85% zewnętrznego dofinansowania. Kwotowo będzie to 1,84 mln złotych.

Ryzyko się opłaciło. Nie jest tajemnicą, że w ubiegłym roku również otrzymaliśmy dofinansowanie, jednak wynosiło ono jedynie 50% całej kwoty więc z niego zrezygnowaliśmy. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, w tym m.in. pana wicemarszałka Jarosława Rzepy, udało nam się uzyskać aż 85% dofinansowania. To bardzo dobra informacja dla Mieszkańców oraz gości którzy nas odwiedzają. Dzięki przebudowie ulicy Kopernika, termomodernizacji przychodni oraz rewitalizacji parku pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej jaką zastaliśmy na początku kadencji uda się nam zupełnie odmienić obliczę tej części Kamienia Pomorskiego. To nasze miasto, o które należy dbać. Kamień Pomorski to nie tylko zabytki i muzyka organowa. Chcemy poprawić jego estetykę, bezpieczeństwo, a przede wszystkim postarać się, aby Mieszkańcy oraz odwiedzający nas goście poczuli się w nim dobrze. Takie cele założyliśmy sobie idąc do wyborów w 2014 roku – dodaje Burmistrz, pokazując swój program wyborczy.

Co ciekawe, w ostatnim czasie w opinii publicznej oraz lokalnych publikatorach pojawiły się informację na temat tego, że gmina poniosła porażkę i środki na przebudowę parku nie zostaną przyznane.

Zdążyłem się już przyzwyczaić do elementarnego braku rzetelności ze strony nieprzychylnych naszym działaniom portali, gazet czy pewnych radnych powiatowych. Tak samo było w przypadku ulicy Kopernika. Można było odnieść wrażenie, że niektórzy cieszyli się, że gminie nie udało się uzyskać dofinansowania. Mimo wytworzonej atmosfery, która nie była dla nas przychylna i miała na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej, w kwietniu lub maju ulice Kilińskiego, Kopernika oraz Mieszka I będą jednym wielkim placem budowy, a my pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie. Podobnie jest w przypadku parku. Takie zachowania są dla mnie niezrozumiałe. Jak można nie kibicować gminie w której się żyje, mieszka i pracuje – dodaje Burmistrz.