Ubiegłotygodniowe spotkanie, zorganizowane przez lokalne struktury Platformy Obywatelskiej materiałem poglądowym dla Telewizji Polskiej. Migawki z udostępnionego przez naszą redakcję na serwisie Youtube spotkania z posłami trafiły do głównego wydania Wiadomości TVP. 

Materiał, który na portalu Youtube osiągnął ponad 10 tys. wyświetleń dzięki lokalnym działaczom PO zyskał jeszcze większą sławę. Ujęcie pustej sali, okraszone komentarzem lektora o niechęci do przychodzenia na spotkania posłów Platformy zestawiono z obrazkami pełnej sali na spotkaniu polityków PiS, podczas których jedyne problemy stwarzają działacze KOD. Materiał wyemitowano w głównym wydaniu wiadomości.

Przypomnijmy, w ubiegły czwartek do Kamienia Pomorskiego przyjechało trzech posłów Platformy Obywatelskiej. Na spotkaniu Czesław Mroczek, Wojciech Wilk oraz Iwona Śledzińska – Katarasińska zastali jednak sześć osób. Nie dość, że nie zadbano o frekwencję, to nieobecni byli nawet wiodący działacze lokalnej PO – tj. przewodnicząca powiatowych struktur Beaty Kiryluk, Sebastian Mamzer czy Waldemar Dubrawski.