Był już projekt medali i wyznaczona trasa jednak jak informuje Ariel Juszczak – „IV Charytatywny Bieg Trzech Mostów w Kamieniu Pomorskim” oraz organizowane w jego ramach „III Regionalne Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu na 10 km”, który miał odbyć się 15 lipca 2018 roku, zostały odwołane. Z profilu wydarzenia zniknęło już nawet logo biegu. 

Wszyscy uczestnicy o zaistniałej sytuacji zostaną dziś poinformowani mailowo. Opłaty startowe zostaną zwrócone na konta zawodników do 30 czerwca 2018 r. Jednocześnie informujemy, że Stowarzyszenie Sercem dla regionu, przeprowadzi odrębną akcję charytatywną by wesprzeć w leczeniu i rehabilitacji małą Tosię. Jesteśmy pełni nadziei, że w niedalekiej przyszłości uda się nam na spokojnie wrócić do idei organizacji Charytatywnego Biegu Trzech Mostów – czytamy w komunikacie.

Do zawodów, które miały się odbyć za niewiele ponad dwa tygodnie zapisało się 88 biegaczy. Co ciekawe do pierwszej edycji biegu zapisało się 458 biegaczy, w 2017 roku było to 188.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w rywalizacji biegowej wciąż mogą się zapisać do organizowanego na początku sierpnia III Biegu Szlakiem Zabytków. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcyjnych nagród. (ABY SIĘ ZAPISAĆ, KLIKNIJ TUTAJ)