Biedronka wprowadza limit zakupu cukru. Decyzja weszła w życie w środę 20 lipca. Wcześniej w sieci pojawiły się doniesienia o problemach z dostępem do podstawowych produktów w popularnych dyskontach.

– W celu zapewnienia dostępności do jednego z podstawowych produktów, jakim jest cukier, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca 2022 r. limit sprzedaży tego produktu – do 10 kg na jeden paragon – powiedział portalowi o2.pl Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej Biedronki.

Hadaj zwrócił uwagę, że część klientów kupuje w sklepach sieci „niedetaliczne ilości cukru” w związku z okazyjnymi cenami. Z danych na paragonach wynika, że nabywcami są głównie przedsiębiorcy. Celem Biedronki – jak podkreślił Hadaj – jest zapewnienie towaru w jak największej ilości dla wszystkich klientów.

W miniony wtorek „Gazeta Wyborcza” podała, że w zależności od lokalizacji, w całej Polsce w sklepach Biedronki brakowało mleka, śmietany, cukru, papieru toaletowego, jajek, papieru czy oleju. Sygnały o problemach napłynęły m.in. z Warszawy, Częstochowy, Gdyni czy Poznania.