Biedronka testuje usługi pocztowe w 240 sklepach w całej Polsce. Po Dziwnowie, do liczby testowanych obiektów dołączają Kamień Pomorski oraz Międzyzdroje. Kilka dni temu informowaliśmy o testach nowej usługi pocztowej w części sklepów Biedronka – sieć nawiązała w tym celu współpracę z Pocztą Polską. Jak wynika z przepisów ustawy o zakazie handlu, wprowadzenie usług pocztowych daje podstawy do otwarcia punktu w każdą niedzielę.

Ze strony Biedronki nie padła oficjalna deklaracja odnośnie otwarcia sklepów z usługą pocztową w siódmym dniu tygodnia. Natomiast pracownicy kolejnych marketów sieci mówią, że otrzymali informację o konieczności pracy w najbliższą niedzielę, tj. 25 lipca. Do listy sklepów dołączono punktu w Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie oraz Międzyzdrojach.

Przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę to fikcja. W ostatnich miesiącach kolejne sklepy wprowadzały usługi pocztowe i otwierały się w każdą niedzielę. Ich lista jest coraz dłuższa, należy do niej m.in. Żabka, Intermarché, Polomarket, Stokrotka Express oraz osiedlowe sklepy „abc”. Do listy marketów spożywczych dołączają także sklepy budowlane Bricomarche.