W piątek ulicami Wolina po raz drugi przeszedł „Biały Marsz”. Jest to ważne wydarzenie, które organizuje Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie. Marsz odbył się w ramach obchodów „Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

Głównym celem wydarzenia było integracja środowiska osób niepełnosprawnych, organizacji działających na ich rzecz oraz przyjaciół stowarzyszenia i mieszkańców Wolina. W marszu wzięli udział wychowankowie i opiekunowie z wielu instytucji, w tym: OREW Przybiernów, OREW Ostromice, Środowiskowy Dom Samopomocy z Międzyzdrojów, Środowiskowy Dom Samopomocy z Przybiernowa, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolinie, a także Klub Seniora z Międzyzdrojów.

W uroczystym marszu uczestniczyła również Pani Joanna Piwińska – Wicestarosta Kamieński oraz Pani Magdalena Gniadek – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie. W obecności Burmistrza Międzyzdrojów, Pana Mateusza Bobka, odsłonięto „Ławeczkę Godności”, ufundowaną przez Gminę Wolin. Ta symboliczna ławeczka ma przypominać wszystkim, że godność jest dla każdego.

Uczestnicy mieli również okazję do wzięcia udziału w artystycznym plenerze pod hasłem „Choć Pomaluj z Nami Świat”, gdzie mogli dać upust swojej kreatywności, a także w ozdabianiu sylwetek słynnych kotów.

Wydarzenie zyskało wsparcie ze strony wielu instytucji, w tym Biblioteki Publicznej Gminy Wolin, Urzędu Miejskiego w Wolinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolinie oraz Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Wszystko to przyczyniło się do sukcesu drugiego „Białego Marszu” i podkreślenia ważności integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczności lokalnej.

« z 31 »