Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje spotkanie informacyjne dla Frankowiczów, które ma na celu dokładne omówienie zagadnienia kredytów powiązanych z obcymi walutami (głównie CHF) oraz pozywanie banków przez kredytobiorców. Omówione zostaną również wyroki TSUE oraz SN w sprawach tzw. „frankowych” oraz przykłady realnie odzyskanych pieniędzy od banków. 

Spotkanie poprowadzi doświadczony radca prawny Sylwester Kasprzewski z Kancelarii Radców

Prawnych ze Szczecina. W czasie spotkania Sylwester Kasprzewski dokładnie omówi wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) 3 połączonych polskich spraw frankowych z dnia 08.09.2022 r., który dotyczył przedawnienia roszczeń, dzielenia klauzul abuzywnych oraz uzupełniania umowy średnim kursem NBP. Wyrok był w 100% korzystny dla Frankowczów. Mecenas omówi również zbliżający się termin rozprawy przed TSUE zaplanowanej na dzień 12.10.2022 r., podczas której rozstrzygana będzie kwestia wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Sprawa również dotyczy polskiego kredytu CHF. 

Ponadto objaśnione zostaną ogólne zagadnienia związane z posiadaniem kredytu powiązanego z walutą franka szwajcarskiego oraz to w jaki sposób zacząć walkę z bankiem. 

Na spotkaniu zostaną omówione takie tematy jak:
1. Działalność Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
2. Dlaczego kredyty CHF/EUR/USD/JPY są tak niekorzystne?
3. Nieważność umowy kredytowej lub jej odfrankowienie – na czym polega i od kogo zależy czy umowa kredytowa zostanie unieważniona, czy „odfrankowiona”?
4. Jak zacząć walkę z bankiem – co robić lub nie robić na początku procesu? Jak wygląda proces z bankiem w sądzie?
5. Przesłuchanie kredytobiorców w sądzie – o co pyta sąd oraz pełnomocnicy stron?
6. Omówienie wyroków sądów I i II instancji – co poszczególne wyroki zmieniają w naszych kredytach?
7. Omówienie rozstrzygnięć Sądu Najwyższego.
8. Omówienie przypadków realnie odzyskanych pieniędzy od banku z tytułu unieważnionej umowy kredytowej przez sąd.

Spotkanie odbędzie się 29 września o o godz. 18.00 (czwartek) w Sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Więcej informacji można uzyskać na stronie facebook-owej Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu oraz Kancelarii GRYF: 

https://fb.me/e/3Apzt5h3v

Serdecznie zapraszamy!
Organizator