Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią aula oraz korytarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim zapełniły się postaciami biblijnymi. Przez dziesięć lat właśnie do tej szkoły przyjeżdżały grupy teatralne z całego województwa aby przedstawić historię narodzin Jezusa Chrystusa. 

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do realizacji przedstawienia pt. Betlejemskie cuda. Po pokonaniu rozlicznych trudności na jakie napotykali młodzi artyści podczas prób w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie grupa teatralna Magia Słowa wystąpiła przed bardzo wymagającą publicznością czyli przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola w Kamieniu Pomorski oraz Przedszkola nr 1 i nr 2. Krzykliwe diabły, łagodne anioły, liczne zwierzęta z ogromnym wielbłądem sprawiły, że nasi młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie bez zbędnego grymaszenia z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem polegającym na śpiewie kolęd. 

« z 33 »

Na koniec wizyty były pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominały młodym widzom o pobycie w SP nr 1i kultywowaniu franciszkańskiej tradycji. Teatr uczy, rozwija i bawi a poza tym może być świetną alternatywą dla wszechobecnego w życiu młodego człowieka cyberświata. Wdzięczny za zaangażowanie rodziców i uczniów oraz za wyrozumiałość i pomoc nauczycieli.

 

Grzegorz Czerwiński
zdjęcia Daniel Kowaliński