Dawid J. – morderca z Sulikowa – wciąż nie usłyszał wyroku. Rozprawa po raz kolejny została przełożona!

Sprawa Dawida J. – zabójcy 18-letniej Magdy – trwa od września ubiegłego roku. Mężczyzna miał usłyszeć wyrok już w grudniu 2022 roku, ale wówczas na sali sądowej nie pojawiła się biegła z dziedziny seksuologii. Sprawę odłożono na 19 stycznia.

Wówczas ponownie wyrok znowu nie zapadł, bo na sali sądowej nie stawił się świadek, którego planowano przesłuchać. Kolejne posiedzenie sądu miało odbyć się 22 lutego. Tak też się stało.

Jak informuje Radioszczecin.pl, powód braku wyroku znowu jest ten sam: „Na sali nie pojawił się kluczowy świadek w sprawie, którego zeznania mogą wpłynąć na jej bieg” – informuje radio.

– W tym przypadku powodem do tego, żeby nastąpiło przeniesienie rozprawy, była nieobecność świadka. Jest on bardzo istotny, którego przesłuchania domaga się prokurator, jak i obrona. Poskutkowało to tym, że sąd zmuszony był wyznaczyć nowy termin rozprawy – powiedział Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, w rozmowie z Radiem Szczecin.

Sprawa ponownie została przerwana. Sąd Okręgowy w Szczecinie nie skazał Dawida J. Kolejna rozprawa planowana jest 22 marca.