Coraz częściej chwytamy się za portfel przy dystrybutorach. Ceny paliw szybują. Nierzadko za litr benzyny trzeba zapłacić już ponad 6 zł. „Super Express” postanowił sprawdzić, ile za pensję minimalną zatankuje Polak, a i Niemiec. U naszych zachodnich sąsiadów średnia cena benzyny jest wyższa. Podczas gdy u nas przeciętnie za litr płaci się 5,31 zł (dane e-petrol) to w Niemczech trzeba za nią zapłacić 1,35 euro, czyli w przeliczeniu 6,10 zł za litr.

Na niektórych polskich stacjach za litr PB 98 i PB 95 trzeba zapłacić 6 zł. Już teraz cena benzyny jest najdroższa od 2014 roku, czyli od 7 lat – wynika z danych e-petrol. Tymczasem w trakcie pandemii mogliśmy tankować nawet za mniej niż 4 zł. A to nie koniec złych wieści dla kierowców.

„Super Express” postanowił sprawdzić, ile za pensję minimalną zatankuje Polak, a i Niemiec. U naszych zachodnich sąsiadów średnia cena benzyny jest wyższa. Podczas gdy u nas przeciętnie za litr płaci się 5,31 zł (dane e-petrol) to w Niemczech trzeba za nią zapłacić 1,35 euro, czyli w przeliczeniu 6,10 zł za litr. Jednak różni nas pensja minimalna. W Polsce wynosi ona 2800 zł brutto, a w Niemczech 1520 euro, czyli 6840 zł brutto – wylicza dziennik. Tak więc jesteśmy w stanie kupić 537 litrów benzyny, podczas gdy Niemcy ponad dwa razy więcej – 1121 litrów.