Tegoroczny budżet Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na zadania jednoroczne, czyli remonty i przebudowy odcinków wymagających najpilniejszych interwencji, przekracza 41 mln złotych. Z tych środków ma zostać zrealizowanych również szereg małych inwestycji poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego.

– Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego to ważny element zarządzania siecią drogową – podkreśla wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj. – Projekty, które wchodzą do realizacji w ramach tej puli środków, są częściowo finansowane przez lokalne samorządy.

ZZDW chce w 2021 r. zrealizować ponad 50 zadań jednorocznych. Najdroższymi projektami będą: przebudowa DW 177 na odcinku Pławno-Sośnica, której koszt szacowany jest na 3,5 mln zł, oraz rozbudowa przejścia drogi wojewódzkiej nr 148 przez miejscowość Zagozd, o szacowanej wartości 3 mln zł. W innych miejscowościach przebudowane zostaną również: ul. Grunwaldzka w Płotach w ciągu DW 108 oraz DW 163 w Białogardzie i DW 107 w Kamieniu Pomorskim. 

Wśród wielu wymienionych odcinków do remontu znalazła się także trasa nr 103 łącząca Jatki ze Świerznem.

Gmina Świerzno wnioskowała do Zarządu Województwa o wykonanie remontu drogi wojewódzkiej 103 na odcinkach Jatki – Świerzno oraz drogi 105 na odcinku Świerzno – Stuchowo. Na tą chwilę jest decyzja o kompleksowym remoncie odcinka Jatki-Świerzno – mówi Wójt Radosław Drozdowicz.