Podniesienie wieku emerytalnego w Polsce dla kobiet i mężczyzn do 67 lat to nie był błąd – mówi Małgorzata Kidawa – Błońska i dodaje – Jestem przekonana, że to była dobra decyzja, bo ludzie powinni dłużej pracować. Zresztą ludzie chcą dłużej pracować.

W Programie 3 Polskiego Radia Beata Michniewicz pytała teraz Małgorzatę Kidawę-Błońską czy nawet jeśli sytuacja gospodarcza i demograficzna się nie poprawią, wiek emerytalny powinien pozostać taki jak obecnie.

– Jeżeli popatrzymy na emerytury kobiet, które średnio mają dużo niższe emerytury niż mężczyźni, to zdajemy sobie sprawę, że rzeczywiście może są kobiety, które nie chcą pracować, które chcą wcześniej przechodzić na emeryturę. Ale może są takie, które by chciały pracować, dlatego wydaje mi się, że o wieku emerytalnym na pewno będziemy rozmawiać – wyjaśniła Kidawa-Błońska.

Prowadząca rozmowę w Trójce Beata Michniewicz pytała, czy w ocenie posłanki trzeba ustawowo wykluczyć podniesienie wieku emerytalnego.

– My raz podnieśliśmy ustawowo wiek emerytalny. Nie daliśmy takiej szansy wyboru i zapłaciliśmy za to jako formacja bardzo wysoką cenę. Jestem przekonana, że to była dobra decyzja, bo ludzie powinni dłużej pracować. Zresztą ludzie chcą dłużej pracować, bo chcą żyć lepiej i zdają sobie sprawę, że czym dłużej mogą pracować, tym jakość ich życia jest lepsza. Ale to powinna być decyzja indywidualna, by dać możliwość dłuższej pracy – podsumowała poseł KO.