Każdy z użytkowników dróg w najbliższych dniach będzie mógł zauważyć więcej luzu oraz mniej aut ciężarowych. Wszystko przez fakt, że od dziś (30.04) na drogi w całym kraju, z nielicznym wyjątkami nie mogą wyjechać tego typu pojazdy. Kiedy konkretnie możemy spodziewać się mniejszego ruchu ciężarowego?

Zakaz dla aut ciężarowych obowiązuje
– 1 maja od godziny 8:00 do 22:00;
– 3 maja od godziny 8:00 do 22:00;
– w przededniu każdego z powyższych świąt w godzinach od 18:00 do 22:00.

Czy to oznacza, że w tym okresie na drodze nie zobaczymy pojazdów ciężarowych? Pomimo znacznego spadku ilości transportu ciężarowego w tych dniach, część „tirów” korzystająca z wyłączeń nadal będzie mogła poruszać się po drogach całego kraju. Do najpopularniejszych wyjątków należą: pojazdy powracające z zagranicy, w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mającego siedzibę na terytorium Polski, pojazdy przewożące artykuły szybko psujące się lub środki spożywcze.

Z uwagi na powyższe, również w majówkę na polskich drogach możemy spodziewać się ciężarówek o każdej porze dnia i nocy. Jednak w godzinach obowiązywania zakazów i ograniczeń ich ilość będzie znacznie mniejsza, co powinno być jednym z czynników branych pod uwagę przez kierowców aut osobowych przy planowaniu weekendowego wyjazdu.