W najbliższą niedzielę, przed katedrą w Kamieniu Pomorskim odbędzie zbiórka darowizn i sprzedaż cegiełek na budowę pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, który z okazji 100 – lecia Niepodległości ma w listopadzie stanąć na Skwerze przy zbiegu ulic Gryfitów i Staromiejskiej w Kamieniu Pomorskim. 

Autorem pomnika Józefa Piłsudskiego, który ma być posadowiony na skwerze przy ulicy Strzeleckiej, a Gryfitów będzie lokalny artysta Stanisław Motyka. Okoliczny teren ma zostać uporządkowany dla właściwego wyeksponowania postumentu. Wszystko ma zostać sfinansowane ze specjalnych cegiełek wyemitowanych z okazji uroczystości.

Uroczystość odzyskania niepodległości ma być podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to złożenie kwiatów oraz odsłonięcie postumentu na skwerze, druga to przemarsz pod Ratusz, na którym zostanie umiejscowiona druga tablica. – Zwracamy się do Mieszkańców o wsparcie, a jeżeli nie to przychylność dla naszych działań – podkreślał przewodniczący Henryk Masłowski.

Cegiełki można nabyć także w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz członków komitetu. Można też dokonywać wpłat na Konto Społecznego Komitetu Upamiętnienia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę: 73939300000017883930000010, ul. Mickiewicza 34, Kamień Pomorski. Każda osoba która kupi cegiełkę, zostanie wpisana na listę jako fundator pomnika. Lista zostanie umieszczona w specjalnej tubie pod pomnikiem.