Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, wraz z zakończeniem sezonu spore cięcia szykują się w siatce połączeń Ryanaira. Znika połączenie pomiędzy Szczecinem a Modlinem.

Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Polsce, a także w Europie. Irlandzki przewoźnik już teraz dopina ostatnie guziki przed ogłoszeniem pełnej jesiennej siatki połączeń. Niestety wcześniej zamknie jedną z ulubionych tras Polaków.

Połączenie Modlin-Szczecin bez wątpienia było jednym z hitów tegorocznych wakacji. Serwis Fly4free.pl poddał dokładnej analizie system rezerwacji Ryanaira. To właśnie dzięki temu dziennikarze zauważyli, że bilety można kupować tylko na połączenia do 30 września. Na razie nie wiadomo, dlaczego przewoźnik zdecydował się na zamknięcie trasy przed końcem letniej siatki.

Serwis Fly4free.pl dodał również, że jeszcze jesienią liczba tras ze Szczecina ulegnie dość drastycznemu zmniejszeniu. Z rozkładu zniknie bowiem nie tylko połączenie z Modlinem. Jeszcze tylko do 27 października będzie można latać na trasie krajowej do Krakowa.

Na początku listopada zawieszone zostanie również połączenie do Dublina. Oznacza to, że Ryanair zimą utrzyma tam tylko dwa połączenia. Dwa razy w tygodniu zabierze pasażerów do Liverpoolu, a sześć razy w tygodniu będzie można polecieć do Londynu.