Baykus Kebab świętuje 10 – lecie istnienia! Licząca obecnie sześć lokali, sieć punktów gastronomicznych z tej okazji wypuściła kupony rabatowe, które będą ważne przez następne 10 dni. Wszyscy smakosze odnajdą je na  Facebookowej stronie firmy.

Składamy życzenia z okazji dnia dziecka i od jutra przez cały sezon letni w kamieniu Pomorskim będzie dostępny plac zabaw dla dzieci wyposażony w różnego rodzaju zabawki, tablice kredową, kolorowanki itp. Ogrodzony i bezpieczny tak aby rodzice mogli spokojnie spotkać się u nas ze znajomymi a ich pociechy mogły się cieszyć w tym czasie  różnego rodzaju atrakcjami. Oprócz tego przy naszych lokalach są dostępne gry cymbergaj oraz automaty z kulkami – dodaje Piotr Sowiński.

Firma została założona dzięki wsparciu rodziców Pana Sowińskiego w czerwcu 2009 r., który od najmłodszych lat sezonowo pracował w tzw. Budce z kebabem.

Pierwsza własna budka powstała w Międzyzdrojach (Boh. Warszawy), która była swego rodzaju próbą zaistnienia na rynku. Wcześniejsze doświadczenia w obsłudze klienta i poszukiwaniu odpowiedniego smaku potraw doprowadziły do sukcesu przyciągając swoim oryginalnym smakiem wiele osób. Dzięki temu otworzyliśmy trzy kolejne lokale podobnego typu w innych nadmorskich miejscowościach – mówi Sowiński.

15 czerwca 2012 roku powstał lokal przy ulicy Grunwaldzkiej 16 w Pobierowie, rok później kolejny obiekt utworzono w Międzyzdrojach (Dąbrówki). W czerwcu 2016 roku Piotr Sowiński mógł pochwalić się kolejnym lokalem – tym razem usytuowanym w Dziwnówku przy ulicy Kamieńskiej.

Punktem zwrotnym w historii firmy jest powstanie marki Baykus Kebab. Nazwa naszych punktów związana jest z nazwiskiem Właściciela, z języka Tureckiego słowo „Baykus” znaczy po Polsku Sowa. Utworzenie marki BAYKUS doprowadziło do powstania pierwszego całorocznego lokalu gastronomicznego, którego wielkie otwarcie odbyło się dnia 27 maja 2017 roku w Wolinie – opowiada właściciel.

Szybki rozwój firmy i marki Baykus kebab zachęciło nas do otwierania kolejnych punktów całorocznych w innych miejscowościach czego przykładem jest powstanie Baykusa w Kamieniu Pomorskim 8 października 2018 roku.W obecnej chwili firma także zajmuje się produkcja własnoręcznie przygotowywanych zapiekanek i ich sprzedażą na duża skalę. Właściciele także chętnie wspierają lokalne imprezy w szkołach, przedszkolach, oraz co roku wspomagają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie SMAKI POMORZA.W 2019 roku Baykus został wyróżniony na łamach gazety Fakt jako jeden z najlepszych kebabów w Zachodniopomorskim.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, pragniemy otworzyć się na rynek poprzez franczyzę. Posiadasz lokal i chciałbyś poprowadzić kebab, posiadasz teren na którym można postawić pawilon, albo prowadzisz już lokal ale jest mało dochodowy i nie radzisz sobie? Pomożemy z wszystkim tj. sprzętem, uzyskaniem pozwoleń, wsparciem graficznym i wszystkim tym czego potrzeba, aby ruszyć z tym interesem – podkreśla Piotr Sowiński.