Zgodnie z obietnicą Burmistrza Stanisława Kuryłło, Powiat Kamieński na prośbę Gminy Kamień Pomorski około godziny 12 udostępni dziś dla kierowców (3.06) ulicę Basztową. Teren, który w dalszym ciągu będzie pozostawał placem budowy zostanie oficjalnie otwarty 25 czerwca w trakcie Dni Kamienia Pomorskiego.

Inwestycje są realizowane dzięki wspólnemu działaniu Gminy Kamień Pomorski oraz Powiatu Kamieńskiego. Równolegle prace prowadzone były na kilku odcinkach. Ulica Gryfitów i Piastowa jest już przejezdna dla Mieszkańców. Dziś (3.06) oddana do użytku ulica Basztowa. 

Na ulicy trwają obecnie ostatnie poprawki, trwa montaż oznakowania poziomego. Prace przy modernizacji kolejnych ulic rozpoczną się niebawem. Jak mówi Burmistrz, inwestorowi przekazano już plac budowy co pozwoli na długo wyczekiwany remont ulicy Wilków Morskich.

To jednak nie wszystko! Dzięki Polskiemu Ładowi, jeszcze w tym roku Gmina zamierza wyłonić wykonawcę który zmodernizuje ulice Pocztową, Jagiełły, Kościuszki, Wysockiego oraz Plac Wolności. Gmina otrzymała na ten cel 95% dofinansowanie.