– Wygląda na to, że usunęliśmy awarię – mówi w rozmowie z naszą redakcją prezes kamieńskiego PGK. – Przepraszamy za wszystkie problemy i mam nadzieję, że tym samym skończą się wszystkie uciążliwości dla Mieszkańców – dodaje Adrian Guranowski.

Problem opisywaliśmy jakiś czas temu. Wtedy to na filmie pokazanym przez jednego z Mieszkańców mogliśmy zobaczyć zupełny brak ciśnienia w kranach. Chodziło o Strzeżewo, Strzeżewko oraz Wrzosowo. Choć pracownicy spółki PGK dwoili się i troili, to ich prace nie przynosiły żadnego efektu. Wszystko wskazuje na to, że problem udało się rozwiązać. Wszystko wskazuje na to, że do wczoraj (16.07).

Wygląda na to, że usunęliśmy awarię. Przyczyną był węzeł dwóch rurociągów. Po rozkopaniu sporego kawałka sieci, okazało się, że do czynnego elementu podpięta była stara rura. Pomimo, że podnosiliśmy ciśnienie i pompowaliśmy więcej wody, to jedynym efektem było wylewanie się większej ilości w pole. Mam potwierdzenie ze Strzeżewa, że woda i ciśnienie jest. Przepraszam za wszystkie problemy, dziękuje pracownikom spółki za ciężką pracę i mam nadzieję, że tym samym skończą się już wszystkie uciążliwości dla Mieszkańców – mówi prezes Adrian Guranowski.