III Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego odbędzie się w sobotę 4 sierpnia 2018 roku o godzinie 16:00. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 5 kilometrów oraz 10 kilometrów, które poprowadzą ulicami Kamienia Pomorskiego. Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Klub Biegacza Kamień Pomorski.

„III Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego to propozycja dla osób, które preferują imprezy biegowe i z różnych powodów nie startują w półmaratonach lub maratonach. W tym roku po raz pierwszy biegacze pobiegną nową trasą. Wszystko to jest spowodowane licznymi remontami dróg, które lada dzień ruszą. Mimo to przygotowaliśmy dla uczestników liczne podbiegi i zbiegi. Dla zawodników mamy przygotowanych 600 pakietów startowych i jesteśmy przekonani, że Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego na stałe wpisze się w kalendarz biegowy” – powiedział Marek Szymański, prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski.

Dodatkowo dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa dziecięca, w której znajdą się atrakcje typu malowanie twarzy, gigantyczne banki mydlane oraz modelowane kolorowe baloniki.

A po biegu na uczestników będzie czekać przepyszna zupa, ceremonia wręczenia nagród oraz losowanie atrakcyjnych, cennych nagród. W tym roku każdy zawodnik, który ukończy bieg będzie mógł wygrać:

  • voucher pobytowy dla dwóch osób na 2 dni w Kompleksie Marena Wellness & SPA w Międzywodziu,
  • tablet Samsung Galaxy Tab A T280,
  • zegarek sportowy  Multisport Runners 3 Tom Tom,
  • zegarek sportowy polar M400 z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H7,
  • i to jeszcze nie koniec.

Przypominamy, że pod adresem www.biegkamien.pl, nadal przyjmowane są zapisy do biegu. Obecnie wpisowe na dystans 5 km wynosi 45,00 złotych i obowiązuje do 30 lipca br., natomiast wpisowe na dystans 10 km wynosi 50,00 złotych i obowiązuje do 30 lipca br.