27 sierpnia na Jasnych Błoniach o godzinie 9:00 wystartował 44. PKO Półmaraton Szczecin. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania 21-kilometrową trasę. Najlepszy okazał się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego – Arkadiusz Borysiuk! Bieg ukończyło 1280 osób.

Start na Jasnych Błoniach, następnie trasa skieruje się w kierunku ścisłego centrum i przepięknych Wałów Chrobrego gdzie uczestnicy będą mieli okazję podziwiać panoramę Szczecina i Odrę – informowali organizatorzy maratonu

Dla początkujących biegaczy przygotowany został także krótszy, 10 kilometrowy bieg. Jak widać w naszej galerii, nie zabrakło także dopingujących kibiców!:

– Biegi są ocenianie pod kątem kibiców. Wszyscy zastanawiają się, jak to jest możliwe, że w Berlinie przy całej trasie stoją kibice i dopingują. U nas widzimy coraz więcej tych osób, ale chcemy jeszcze więcej kibiców, bo to robi „robotę” – mówi Marcin Paprocki, organizator wydarzenia.

Na dystansie 21 km triumfował Arkadiusz Borysiuk (Elite Nieruchomości) wyprzedzając Brytyjczyka Mo Foustoka (Szczecin) i Jacka Zaczko (Gang Długowłosych Szczecin], w wśród kobiet najszybsza była Czeszka Koleta Moravcova (Olympia Spartan Training Kutna Hora) przed Mają Dudzińską (Parkrun Szczecin) i Jagodą Petryną (niezrzeszona). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Gryficka Siła Biegowa przed Hermesem Gryfino i Parkrunem Szczecin. Bieg ukończyło 1280 osób.