Pod koniec ubiegłego tygodnia, Archiwum Państwowe w Szczecinie Oddział w Międzyzdrojach wzbogaciło się o 79 ksiąg meldunkowych z terenu gminy Kamień Pomorski. Dokumenty to okazja, aby znaleźć pierwsze zapisy o swoich przodkach na ziemiach kamieńskich.

– To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla genealogów, którzy coraz częściej sięgają po źródła pozametrykalne. Choć przekazane do naszego archiwum księgi pochodzą z lat 1945-1975, to informacje w nich zawarte nierzadko odnoszą się do osób urodzonych jeszcze w XIX stuleciu – czytamy na stronie placówki.

Opisy ksiąg meldunkowych będą dostępne na portalu szukajwarchiwach.pl. Będą one zawierały informacje z Kamienia Pomorskiego, Jarzysławia, Stawna, Kukania, Rozwarowa, Buszęcina, Rzewnowa, Dusina, Jarszewa, Kukułowa, Rekowa, Stawna, Grabowa, Trzebieszewa, Borucina, Chrząstowa, Benic, Strzeżewa, Wrzosowa, Mokrawicy, Żółcina, Chrząszczewa, Grębowa, Połchowa, Rekowa, Płastkowa, Skarchowa, Rarwina, Szumiącej, Ducina, Giżkowa, Gańca, Sibina, Radawki, Śniatowa, Miłachowa, Sybina, Świńca, Żółcina i Buniewic.

źródło:
Archiwum Państwowe w Międzyzdrojach