„15 kwietnia uruchomimy pilotaż punktów drive-thru, 20 kwietnia – punktów szczepień powszechnych, 23 kwietnia – szczepień prowadzonych przez indywidualnych ratowników i pielęgniarki, w maju – w aptekach, a na przełomie maja i czerwca – w zakładach pracy” – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM zaznaczył, że będą to pilotaże. „Dziś jesteśmy na etapie przygotowań. Przygotowujemy infrastrukturę, procedury, wszystkie rozwiązania organizacyjne, ale jeszcze nie możemy wykorzystać tego w stu procentach. Dlaczego? Dlatego, że cały czas mamy za mało szczepionek. Ale przygotowujemy się w taki sposób, że jak te szczepionki do Polski dotrą, nie będziemy już myśleć o zorganizowaniu nowych punktów, form, procedur, tylko od razu zaczniemy szczepić maksymalnie dużą liczbę osób” – powiedział Michał Dworczyk.

„Mamy nadzieję, że w kwietniu, najdalej w maju zakończymy możliwość rejestracji dla kolejnych roczników, a potem szczepienia przeciw Covid-19 będą już absolutnie powszechne i dostępne dla każdego” – stwierdził Michał Dworczyk. „Mówimy o tym, że w czerwcu ruszą szczepienia również w zakładach pracy i te wszystkie formy, które omawialiśmy, będą już funkcjonowały”. I tak będzie również w trzecim kwartale” – podkreślił szef KPRM.

„Z czasem zapewne szczepionka przeciw Covid-19 będzie tak powszechna i łatwo dostępna, jak inne szczepionki. W związku z tym, wtedy po prostu każdy będzie zapisywał się dowolnie wobec swojego uznania, ale na to musimy jeszcze chwile zaczekać” – zaznaczył Michał Dworczyk. „Na razie musimy ten proces prowadzić w sposób bardzo uporządkowany, żeby nie dochodziło do takich sytuacji, gdzie zanim seniorzy albo osoby powyżej 60. roku życia przyjmą szczepionkę, szczepiły się osoby dwudziestoletnie, czy trzydziestokilkuletnie” – dodał szef KPRM.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej zapewnił, że do końca kwietnia zaszczepieni zostaną przeciwko Covid-19 wszyscy chętni powyżej 60. roku życia Przekazał również, że jeszcze w tym miesiącu mamy otrzymać około 5,5 mln szczepionek – a ta pula może zwiększyć się nawet o 1,5 mln dawek – zaś w maju do Polski dotrze być może nawet 9 mln dawek.