Dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok – to prawomocny wyrok jaki usłyszał wczoraj (29.01) dziwnowski radny oraz sołtys Łukęcina Antoni R. Wszystko w związku z nielegalnie posiadaną bronią, którą znaleziono w miejscu zamieszkania mężczyzny. Wyrok jest prawomocny. Teraz Antoni R. straci mandat radnego.

Sprawa ma swój początek w sierpniu 2015 roku. Wtedy to Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim znaleźli w miejscu zamieszkania radnego i sołtysa Łukęcina pistolet wraz z 18 nabojami. Antoni R. nie przyznał się do winy. W poniedziałek zapadł prawomocny wyrok w sprawie.

Sąd okręgowy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego. Wobec Antoniego R. orzeczono karę łączną 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 1 rok okresu próby, świadczenie pieniężne w wysokości 1000 zł, przepadek dowodów rzeczowych oraz obciążenie kosztami postępowania – informuje rzecznik Sądu Okręgowego Sędzia Michał Tomala.

Antoni R. jest radnym Rady Miejskiej w Dziwnowie oraz Sołtysem Łukęcina. Został wybrany w 2014 roku. W związku z decyzją Sądu Antoni R. straci mandat radnego. Jako osoba skazana nie będzie mógł także startować w nadchodzących wyborach.