31 sierpnia, wyjątkowy koncert, na światowym poziomie! Z cyklu „Kamieńskich Zachodów Słońca na leżakach” – Anthimos Apostolis Quartet! Legendarny twórca sceny rockowo-jazzowej Apostolis Anthimos wystąpi w równie wystrzałowym kwartecie! Cztery wybitne osobowości europejskiej sceny jazzowej przedstawią materiał z płyt „Parallel Worlds” oraz ostatniej „Apostolis/50”.

„Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania, grywający na klawiszach. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion. Od 1971 roku jest członkiem SBB, jednej z wiodących polskich grup rockowych. We wczesnych latach 70-tych regularnie koncertował z Czesławem Niemenem, ikoną polskiej muzyki awangardowej. W latach osiemdziesiątych współpracował z Tomaszem Stańko. Podczas lat spędzonych w Grecji, Anthimos był bardzo poszukiwanym muzykiem, podróżował po świecie jako perkusista zespołu George’a Dalarasa.

W 1994 roku wydał debiutancki solowy album „Days We Can’t Forget” (wśród zaproszonych muzycznych gości znaleźli się Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard czy Sugar Blue). W tamtym okresie grywał także z Patem Methenym. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady występuje również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband oraz Etienne Mbappe (na co dzień\ muzycy zespołu Johna McLaughlina). Apostolis regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.

ANTHIMOS APOSTOLIS QUARTET to nowy projekt w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. Ten nadzwyczajny kwartet to muzyka doskonała: nastrojowa i wyrafinowana, jednakże z pulsującym groove’m oraz energią. Słowem – Muzyka przez duże „M”. Dla koneserów i nowicjuszy.”

🗓31.08.2023r. – CZWARTEK
📍Plac Mariny Kamień Pomorski
(w razie niepogody, koncert odbędzie się na sali PSONI, ul. Kopernika 12)
⏰️godzina rozpoczęcia: 19:00 (czas trwania ok.1,5h)