Anonymous ruszył w sieci z nową akcją, która ma uświadomić Rosjanom, co robi Putin na Ukrainie. Rosjanie zdani są jedynie na kremlowską propagandę w mediach. Karmieni są informacjami, że na Ukrainie rządzą naziści, a Rosjanie są tam po to, żeby przywrócić Ukraińcom wolność.

Na czym polega akcja Anonymousa?

Jak czytamy na Twitterze, jest związana z funkcją, która dostępna jest w Google Maps (a także w Yandex – o czym piszemy poniżej). Chodzi o recenzowanie firm czy restauracji. Każdy może wybrać dowolną placówkę w Rosji i zamiast recenzować np. obiad, napisać komentarz, który uświadomi Rosjanom, co się dzieje na Ukrainie.

Podsumowując. Należy wejść na Google Maps. Wyszukać w Rosji restaurację. Ocenić ją np. z takim komentarzem: „The food was great! Unfortunately, Putin spoiled our appetites by invading Ukraine. Stand up to your dictator, stop killing innocent people! Your government is lying to you. Get up!”

„Jedzenie było przepyszne! Niestety Putin popsuł nam apetyty, najeżdżając Ukrainę. Sprzeciw się swojemu dyktatorowi, przestań uczestniczyć w zabijaniu niewinnych ludzi! Twój rząd cię okłamuje. Działaj!”- podpowiadają Anonymous.

Aby wzmocnić przekaz i dotrzeć do większej liczby Rosjan, zamiast Google Maps skorzystajcie z dużo bardziej popularnej wyszukiwarki w Rosji – Yandex. Można ją znaleźć pod adresem: https://yandex.ru, a w wersji międzynarodowej  https://yandex.com.