Przedstawiciele Fundacji Animals Przystań Świnoujście wyruszyli na kolejną interwencję. Po zgłoszeniach udali się oni do Kołczewa (gm. Wolin), gdzie według wstępnych informacji, w opuszczonym od ponad roku domu miał znajdować się pies. Dramat wychudzonego i przestraszonego zwierzęcia trwał od długiego czasu.

– Dom był właściwie niewidoczny z ulicy, porośnięty krzakami. Prowadzi do niego wydeptana ścieżka w zaroślach, za którymi rozgrywa się wielki dramat psa. Po kilku godzinach udało się ustalić właściciela nieruchomości – relacjonowali Animalsi.

Właściciel, aby dostać się do domu, musiał to robić przez okno. Po otworzeniu drzwi, oczom wolontariuszy ukazał się wychudzony, pełen lęku i strachu zwierzak. Pies po kilkunastu miesiącach opuścił budynek, w którym bytował na przestrzeni 9 metrów kwadratowych.

– Obraz tego co zobaczyliśmy i ogromny smród przechodzi wszelkie pojęcie, nie da się tego opisać. Ta maź widoczna na zdjęciach to są jego odchody, po których chodził i w nich żył, przez długie miesiące. Gdyby nie sąsiadka, która dokarmiała go przez szpary w drzwiach zapewne umarłby tam w cierpieniach i samotności. Ciężko powstrzymywać emocje w takich sytuacjach, nie da się być spokojnym. Dlaczego ludzie gotują takie losy zwierzętom! – apelują przedstawiciele Fundacji Animals Przystań Świnoujście.

Wolontariusze proszą o pomoc. Pobyt psa został awaryjnie zabezpieczony, jednak potrzebuje on domu. Może ktoś go pokocha i odmieni jego smutny los?

Jeżeli chcielibyście wesprzeć działania i pomóc w opiece nad pieskiem (profilaktyka, szczepienia), możecie dokonać wpłaty na konto Fundacji. Każdy grosz pomaga. Nr. Rachunku bankowego: 72 2490 0005 0000 4530 6269 2796