Gmina Kamień Pomorski zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości na „Dni Kamienia Pomorskiego”. Wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend sierpnia i potrwa dwa dni (30-31.08).

Wszystko rozpocznie się w piątek o godzinie 19 finałowym koncertem LX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Wykonawcami koncertu będą: Józef Serafin – organy, Orkiestra Kameralna z Prenzlau, Marzena Michałowska – sopran, Aiko Ogata – skrzypce, Jakub Rabizo – skrzypce, Dawid Głogowski – trąbka, Eugeniusz Kus – dyrygent. Szczegółowy program oraz informacja o biletach znajduje się na stronie: https://festiwalorganowy-kamien.pl/

Imprezy sobotnie rozpoczną się o godzinie 12:00 wokół Ratusza Miejskiego. Na mieszkańców i wszystkich uczestników wydarzenia będzie czekać moc atrakcji. Zaplanowano liczne konkursy i animacje. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowane będą dmuchańce i inne niespodzianki. Wokół Ratusza będą wystawione stoiska handlowe i gastronomiczne.

Po południu na amfiteatrze rozpoczną się koncerty. O godzinie 17:30 usłyszymy rockowe brzmienia wykonane przez zespół Machaon. O 19.30 wystąpi charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Wojciech Cugowski. Gwiazdą wieczoru będzie Pierwsza Dama Polskiego Popu, czyli Ania Dąbrowska. Jej koncert zaplanowany jest na godzinę 21:00.
Zapraszamy do wspólnego świętowania!
——-
Wszystkie osoby zainteresowane wystawieniem stanowiska handlowego proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim, po numerem telefonu 91 38 21 157 (dział Promocji) do dnia 23 sierpnia 2024 r.
——-
Ania Dąbrowska – Pierwsza Dama Polskiego Popu.
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka.
Dotychczas nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną:
„Samotność po zmierzchu” (2004)
„Kilka historii na ten sam temat” (2006)
„W spodniach czy w sukience?” (2008)
„Ania Movie” (2010)
„Bawię się świetnie” (2012)
„Dla naiwnych marzycieli” (2016)
„The Best Of” (2017)
Jej krążki rozeszły się w sumie w ponad 500 000 egzemplarzy!
Każdy kolejny album przynosił Ani Dąbrowskiej wiele nagród branżowych.
Jest jedną z najczęściej nagradzanych Fryderykami polskich artystek, na swoim koncie ma już 25 nominacji i 9 statuetek.
W 2004 roku doceniono ją jako Wokalistkę Roku, Nową Twarz Fonografii i za Album Roku Pop (Samotność po zmierzchu).
W 2006 roku ponownie została Wokalistką Roku z Albumem Roku Pop (Kilka historii na ten sam temat), a jej utwór „Trudno mi się przyznać” zgarnął nagrody w kategorii Piosenka Roku i Wideoklip Roku.
W 2011 kolejny Fryderyk, tym razem za teledysk do piosenki „Bang, Bang”, a w 2017 roku za Album Roku Pop (Dla naiwnych marzycieli).
W 2019 roku Ania otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego a w 2024 honorowy tytuł Ambasadora swojego rodzinnego Miasta Chełm.
Artystka aktualnie pracuje nad swoją nową płytą.
W tym roku Ania obchodzi 20-lecie kariery artystycznej.
——-
Zapraszamy na niepowtarzalne koncerty z Wojtkiem Cugowskim – gitarzystą i wokalistą o niezwykle melodyjnym głosie. Wojtek powraca na scenę z autorską płytą „Nie czekaj na znak”, na której prezentuje doskonały wokal i wirtuozerski kunszt instrumentalny.
Na koncertach Wojtek zabiera słuchaczy w podróż przez świat rocka, prezentując zarówno utwory z nowej płyty, jak i niezwykłe interpretacje klasyki polskiej i światowej muzyki rockowej, w tym utwory zespołów Perfect, Whitesnake czy Bryana Adamsa.
W 2001 roku Wojtek Cugowski z bratem Piotrem Cugowskim stworzyli grupę Bracia, z którą występowali przez kolejnych 17 lat. Połączenie mocnych rockowych riffów z melodyjnym graniem przyniosło grupie wiele nagród i przebojów, a także trzy autorskie płyty, z których ostatnia – „Zmienić zdarzeń bieg” – pokryła się złotem i platyną. Przez ostatnie trzy lata bracia dzielili scenę z ojcem, Krzysztofem Cugowskim, w projekcie Cugowscy. Ich współpraca zaowocowała przebojową płytą „Zaklęty krąg” i wielomiesięczną trasą koncertową.
Po sukcesach Braci i przebojowej trasie projektu Cugowscy Wojtek postanowił wrócić do korzeni i ponownie stanąć na scenie jako wokalista. Tak zrodziła się najnowsza odsłona jego scenicznej działalności, która gwarantuje najwyższą muzyczna klasę, podróż do wysmakowanych dźwięków połączonych z niezwykłym wokalem i charyzmą frontmana. Wojtek ze znawstwem i lekkością balansuje między stylowym rockiem a bluesowymi klimatami.
——-
MACHAON …
Jesteśmy projektem słowno-dźwiękowym.
Nasze słowa, teksty ubraliśmy w rockowe brzmienia, które są najbliższe naszemu postrzeganiu muzyki.
Staramy się by teksty i aranżacje były jak najbardziej spójne, gdyż sądzimy że to da słuchaczom jak najlepszy „obraz’’ naszego przekazu…
Powstaliśmy z inicjatywy Władysa Szlachtowicza i Krzyśka Opalińskiego w 2005 roku, jeszcze jako Horizon.
Pierwszym naszym krokiem było nagranie i wydanie(metodą homerecordingową) płyty „Opowieści z krańca”. Później uzupełniliśmy skład zespołu i rozpoczęliśmy próby. Niestety, ta odsłona projektu nie wyszła poza salę prób.
Dalsze działania to zmiana nazwy na MACHAON, zaproszenie nowych muzyków do współpracy i wznowienie prób. Efektem tego było zagranie kilkunastu koncertów i nagranie Epki (znów metodą homerecordingu) zatytułowanej po prostu MACHAON.
I tak dotarliśmy do teraźniejszości: po małych korektach składu zespołu, wydaliśmy zeszłej jesieni pełnowymiarową płytę „Światło dłonią przeczesane”.
W związku z jej promocją wystąpiliśmy w kilku miejscach w Polsce. Ten rok zaczęliśmy toruńskim koncertem i w tym momencie szykujemy następne, ma być ich jeszcze kilka w przeciągu tego roku.
Myślimy też o nadchodzącym roku… Jesteśmy także w trakcie procesu twórczego: powstają nowe utwory jak i klipy do kilku piosenek z naszej płyty.
W sierpniu 2023 roku zostaliśmy laureatami Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Porozumienie na Plus na festiwalu pamięci Grzegorza Ciechowskiego IN MEMORIAM w Tczewie.
Wszystko wygląda więc wielce obiecująco…
Skład zespołu to:
Władys Szlachtowicz-wokal
Krzysiek Opaliński-gitara basowa
Krzysiek Marciniak-gitara
Krzysiek Meller-perkusja
Tomek Kondela-piano, instrumenty klawiszowe
Ponadto współpracują:
Piotrek Polanowski-gitara
Robert Qba Kubajek-perkusja