Już tej jesieni w dniach 23-26.09.2021 w skansenie należącym do Centrum Słowian i Wikingów „Wolin-Jomsborg-Wineta”, będzie można po raz kolejny przenieść się na kilka dni w świat Geralta, tym razem za sprawą fanowskiej inicjatywy „W ciemności” organizowanej przez zespół BIZUKOMA – organizatora gier terenowych.

W ubiegłym roku swój debiut miał „Wiec Wron”, czyli pierwsza z cyklu “Songs to Sirens” (“Pieśni do Syren”) improwizowana gra terenowa, nazywana w skrócie – larpem. Tym razem twórcy postanowili powrócić w nieco zmienionej konwencji i kontynuację cyklu noszącą tyltuł „W ciemności”, zorganizować jako amatorski plan filmowy, który nie tylko doświadczonym graczom i zawodowym odtwórcom ról teatralnych i filmowych, ale również rekonstruktorom historycznym oraz po prostu fanom sagi o Wiedźminie, pozwoli rozwinąć skrzydła i zasmakować improwizacji aktorskiej w niecodziennych warunkach – wcielając się w rolę druida, mieszkańca Wysp, kuglarza, kupca, żołnierza czy najemnika.

Aktorzy będą mieli okazję wcielić się w postaci uwikłane w konflikt między dwoma dumnymi narodami i zanurzyć się nie tylko w niesamowitą atmosferę świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, ale również w gęsto utkaną fabułę opowiadającą okupacji, walce o wolność i idee, sile woli przetrwania. To zdecydowanie wydarzenie dla ludzi o mocnych nerwach, którzy lubią rozważania na trudne tematy, aktualne również w realnym świecie.

W tym roku cykl “Pieśni do Syren” przybierze dużo poważniejszy i mroczniejszy klimat. Zeszłoroczne wybory nowego króla na Skellige – konunga – uruchomiły łańcuch wydarzeń, które doprowadziły do agresji cesarstwa Nilfgaardu na należące do klanu An Craite wyspy. Znajdująca się na największej spośród nich – wyspie Skall – warowna osada Jomsborg, która od pokoleń zajmowała się militarnym i intelektualnym szkoleniem młodych Skelligijczyków, znalazła się pod okupacją wojsk Cesarza Fergusa. Wszystko to dzieje się niedługo przed obchodami bardzo ważnego święta dla Wyspiarzy – Święta Plonów – zwanego na Kontynencie Jesiennym Ekwinokcjum. Zima coraz bliżej, więc miejscowym zaczyna zaglądać w oczy strach. Nie tylko przed okupantem, ale też strach przed widmem głodu. Czy pozbawieni broni i upokorzeni, znajdą w sobie siłę i spryt, aby znaleźć wyjście z tej, wydawałoby się, beznadziejnej sytuacji?

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w wydarzeniu – zapisy są już otwarte. Wszelkie szczegóły znajdują się w Opisie Planu dostępnym pod tym linkiem https://bit.ly/OpisPlanu , jak również na wydarzeniu w serwisie Facebook https://bit.ly/Wciemnosci_wydarzenie. Kontaktować się można z nami śląc wiadomość na adres songstosirenslarp@gmail.com

Link do zdjęć z zeszłorocznego larpa wykonanych przez Rekografia
https://bit.ly/MateriałyPrasowe_SongstoSirens

Notatkę sporządziły: Anna Furmanek – Czekajło i Małgorzata Bizukojć
Autor zdjęć: Rekografia Bartek Janiczek