fot. Sebastian Wnęk / wnekofoty.pl

Pochodząca z Kamienia Pomorskiego aktorka i modelka Małgorzata Horyń-Olszewska nie zwalnia tempa. Tym razem zaprezentowała się podczas Berlin Fashion Week – najbardziej prestiżowego wydarzenia modowego w Europie. Horyń-Olszewska została wybrana do pokazów mody przez trzy znane marki odzieżowe. Każdy z pokazów zrobił wrażenie, jednak najwięcej emocji wzbudził ten ubrany na otwarcie – autorstwa JulietteK.

To nie pierwsze otwarcie pokazu przez pochodzącą z Kamienia modelkę. W ubiegłym roku Horyń – Olszewska otworzyła pokaz holenderskiej marki Carmichaela A Byfielda, założyciela marki House of Byfield.

W ostatnim czasie na wybiegach prym wiodą modelki o nietypowym PESEL-u, czy wymiarach. Projektanci uważają, że piękno nie ma jednego kanonu, dlatego chętnie zapraszają do swoich pokazów modelki dojrzałe. Horyń-Olszewska to modelka 40+. Bierze udział głównie w międzynarodowych pokazach mody, w sesjach zdjęciowych na rynek Europy, a nawet Bliskiego Wschodu. Została twarzą kampanii „Naturalne piękno z Axami”, która ma na celu pokazanie kobietom, że każda z nich jest piękna nie zależnie od wieku, czy rozmiaru garderoby. W zeszłym roku wystąpiła także w produkcji międzynarodowej, w której przedstawiła swoją pracę modelingową. Program bije rekordy oglądalności w Europie, a niebawem zostanie wyemitowany w Polsce.