Kolejny raz SU zajął się sprzedażą kalendarzyków, w ramach akcji „Pomóż i Ty” prowadzonej na rzecz  Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Udało się zebrać kwotę 200-stu złotych, a następnie wpłacić na konto tejże fundacji. Teraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, przygotowuje się do przeprowadzenia akcji na rzecz Wiktorka Dziuby. Już 8-ego listopada, w naszej szkole czynny będzie kiermasz książek używanych, loteria fantowa oraz sprzedaż ciasta domowego. Zachęcamy do kupowania w naszym „centrum handlowym”, gdyż cel jest niewątpliwie szczytny- chcemy pomóc małemu, choremu chłopcu.

Nigdy nie liczyłam przeprowadzonych przez Samorząd Uczniowski akcji charytatywnych, ale myślę, że 100-tna rocznica, także w tym przypadku, nie byłaby przesadą. A może blisko setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę możesz i TY zrobić coś na 100%? Oczywiście, że możesz! Na 100% stań na wysokości zadania i pomóż zebrać pieniądze, na szczytny cel.

Potrzebna jest pomoc dla Wiktorka  Dziuby. Przeczytaliśmy w Internecie te słowa „Witam, nazywam się Małgorzata Dziuba i jestem mamą 3 letniego Wiktora. Wiktorek urodził się 20 lipca 2015 roku z wrodzoną wadą końsko – szpotawą prawej stopy….” . Słowa matki proszącej o pomoc, dla dziecka, nigdy nie powinny spotkać się z obojętnością, dlatego właśnie w tym celu, w dniu 8 listopada 2018r., w Szkole Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty, Samorząd Uczniowski, w osobach: Lena Dąbkowska, Aleksandra Kamińska, Emilia Bieć, Wiktoria Szternal, Dominika Świstak, Marta Kiersztyn, Martyna Stasińska, Agata Sych, Aniela Jastrzębska,  zorganizował akcję charytatywną.

Dzięki Mamom uczniów, które upiekły domowe ciasta, a których nazwisk nie wymienię, z obawy, że pominę którąkolwiek, nasza akcja była naprawdę słooodka i cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Stokrotnie, STUKROTNIE- dziękujemy!!!Oprócz tego loteria fantowa, stworzona z fantów podarowanych przez rodziców, naszych uczniów oraz kiermasz  książek używanych, będących darem- także rodziców. Summa summarum udało się zebrać ogromną sumę 802zł!!! Pieniążki zostały wpłacone,  w Banku Spółdzielczym w Dziwnowie. Mamy nadzieję, że nasza cegiełka sprawi, że operacja, którą ma przejść ten mały, dzielny chłopiec przyniesie mu uśmiech i szczęście.

Kto ratuje jedno istnienie, ten ratuje cały świat! Głęboko wierzymy w sens pomagania. Namawiamy wszystkich ludzi dobrej woli, do tego samego. Pomagajcie, bo warto!

opiekun SU Renata Włodarczyk/Kronia
wraz z ekipą Aniołów SU