Na plaży w Międzyzdrojach odbyła się wyjątkowa impreza. Przez całą sobotę nieopodal molo stały minikorty tenisowe, na których każde dziecko mogło bezpłatnie spróbować gry w tenisa pod okiem profesjonalnych trenerów. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji Dzieciaki do Rakiet, która już trzeci rok objeżdża Polskę zarażając dzieci tenisową pasją. Jesienią zaś akcja przeniesie się do szkół, aby tenis mógł pojawiać się na lekcjach wychowania fizycznego.

Warunki do gry w Międzyzdrojach były wyjątkowe – nie co dzień nadarza się okazja do gry w tenisa na plaży. Dlatego też dzieciaki miały okazję do spróbowania zupełnie nietypowej, plażowej odmiany tej dyscypliny sportu.

Gra na plaży to wyjątkowa przygoda zarówno dla dzieci, które pierwszy raz mają do czynienia z tenisem, jak i dla tych, które mają już swoje doświadczenia w tym sporcie. Dziecko bardziej koncentruje się na piłce, koordynacja oko-ręka-piłka jest wyostrzona, zaś piasek zmusza do obniżenia pozycji, co w tenisie jest bardzo ważne – powiedział Sykstus Szajda, trener akcji Dzieciaki do Rakiet.

Akcja realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Dzieciaki do Rakiet zostają na Pomorzu, ale przemieszczają się w kierunku Trójmiasta. Kolejne wydarzenie odbędzie się już za tydzień, 21 lipca we Władysławowie, zaś 4 sierpnia akcja zawita do Sopotu. Zapisy prowadzone są przez stronę internetową www.dzieciakidorakiet.pl, a także na miejscu, podczas wydarzenia. W zajęciach mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Jesienią natomiast Dzieciaki do Rakiet znów pojawią się w szkołach. Podobnie, jak w ubiegłym roku, szkoły podstawowe zostaną zaproszone do udziału w akcji.

Spośród wszystkich szkół z całej Polski, które zgłoszą się do akcji, w drodze konkursu wyłonionych zostanie 70 placówek. Szkoły te otrzymają darmowy sprzęt do gry w tenisa, a nauczyciele przejdą szkolenie prowadzone przez Polski Związek Tenisowy, by mogli wprowadzić dyscyplinę na lekcje WF.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet:

      • 21 lipca – Władysławowo, Aleja Gwiazd
      • 4 sierpnia – Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
      • 15 sierpnia – Zakopane, Gubałówka

Wszystkie wydarzenia odbywają się w godzinach: 10:00-19:00. Akcję Dzieciaki do Rakiet realizuje Bank BGŻ BNP Paribas pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.

Organizator