Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kamień Pomorski Stanisława Kuryłły oraz Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski w najbliższy czwartek (10 maja) do Kamienia Pomorskiego zawita Mobilna Akademia Młodych Orłów. W ramach niej trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Mateńko oraz Tomasz Michalczyszyn przeprowadzą bezpłatne szkolenie dla trenerów piłki nożnej, nauczycieli wychowania fizycznego oraz wszystkich zainteresowanych osób z terenu powiatu kamieńskiego. Zajęcia zostaną podzielone na część teoretyczną i praktyczną (pokazowy trening na wytypowanej grupie zawodników oraz gra selekcyjna w kategorii orlik i młodzik).

Widząc potrzebę gruntownej reformy polskiej piłki dziecięcej i młodzieżowej władze Polskiego Związku Piłki Nożnej ustanowiły szkolenie najmłodszych jednym z priorytetów swojej działalności. Rozpoczęto kilka nowych projektów służących realizacji tego celu. Jednym z nich jest Mobilna Akademia Młodych Orłów. Celem projektu jest dotarcie do wszystkich regionów, powiatów, gmin gdzie trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy potrzebują wsparcia, a zdolna młodzież mądrego pokierowania ich rozwojem sportowym.

Wyszkolenie dobrych zawodników, sportowców jest możliwe tylko poprzez posiadanie wykształconych, nowocześnie pracujących trenerów i nauczycieli. Podnoszenie kwalifikacji trenerskich poprzez kursy, szkolenia, konferencje jest inwestycją w lepszych piłkarzy i piłkarki, a przede wszystkim w zdrowego człowieka.

Polski Związek Piłki Nożnej dostrzega również konieczność objęcia monitoringiem najzdolniejszych zawodników. Poprzez regularne wizyty w każdym powiecie, co najmniej raz na dwa miesiące, trenerzy Mobilnej AMO będą mogli obserwować postępy zawodników, a wyróżniających się uczestników zajęć rekomendować do konsultacji kadr wojewódzkich oraz udziału w obozach LAMO i ZAMO organizowanych przez PZPN.

Harmonogram:
Data: 10 maja 2018 (czwartek)
Miejsce: Kamień Pomorski
Część teoretyczna: ul. Wolińska 9, hala widowiskowo – sportowa
Część praktyczna: ul. Wolińska 1, boisko MOSiR
Czas trwania:  godz. 15.15 – 18:45
Plan szkolenia:

15.15 – 16.15  Część teoretyczna – wykład (trenerzy, nauczyciele, osoby zainteresowane)
16:30 – 17:30  Część praktyczna – trening pokazowy na wytypowanej grupie zawodników z naszego regionu (m. in. AP Gryf Kamień Pomorski)
17:30 – 17:40  Omówienie treningu
17.40 – 17:45  Wydanie materiałów szkoleniowych uczestnikom
17:45 – 18:45  Gra selekcyjna U11 (2008, 2007) oraz U13 (2006,2005)

Zbiórka zawodników w kategorii Orlik (2008/2007) na stadionie pod szatniami o godz.16.10, młodzik (2006/2005) na stadionie pod szatniami o godz. 17.15. Każdy z wytypowanych zawodników powinien posiadać przy sobie aktualne badania lekarskie (kartę zdrowia) oraz wypełnioną zgodę na udział w wydarzeniu (specjalny druk dostarczony przez organizatorów).