Wspinający się po szczeblach klubowej i międzynarodowej kariery, Adrian Benedyczak z powołaniem na mecze reprezentacji Polski! Mieszkaniec Kamienia Pomorskiego będzie miał szansę wystąpić u boku Roberta Lewandowskiego!

Powołania ogłosił w czwartek selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos. Wielu zaskoczeń nie było, bowiem w kadrze pojawiły się w większości znane twarze – wrócili do niej Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki. Jedynym debiutantem okazał się pochodzący z Kamienia Pomorskiego 23-latek, na co dzień grający w Parmie Calcio 1913.

Na przedstawionej przez Santosa liście zawodników powołanych na wrześniowe mecze Benedyczak zasilił grono pomocników. W klubie na co dzień gra jednak na pozycji napastnika. Tej roli jednak z oczywistych powodów nie odbierze ani Robertowi Lewandowskiemu, ani wspierającym go w ataku Arkadiuszowi Milikowi i Karolowi Świderskiemu.

Benedyczak do Parmy trafił w lipcu 2021 roku z Pogoni Szczecin. Od tamtej pory rozegrał w Serie B 68 meczów, strzelając 17 goli. Zaliczył również pięć występów w Pucharze Włoch, gdzie popisał się dwoma trafieniami.

– Adrian Benedyczak wzbudził moje zainteresowanie, myślałem o nim już wcześniej, bo to zawodnik, który ma odmienne cechy. Dobrze gra w środku, ale radzi sobie też na lewym skrzydle, pojawia się w polu karnym przeciwnika, ma inne cechy niż reszta powoływanych zawodników – wyjaśniał selekcjoner na konferencji prasowej.