Ma w swoich archiwach mnóstwo produkcji przedstawiające archiwalne filmy przedstawiające polskie miasta i regiony. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) to polska instytucja filmowa, która od ponad siedemdziesięciu lat zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych, fabularnych oraz animowanych. Znajdziemy tam także te prezentujące Międzyzdroje!

Jednym z takich filmów jest archiwalna produkcja WFDiF przedstawiająca Międzyzdroje – popularną nadmorską miejscowość położoną na północnym zachodzie Polski, nad Morzem Bałtyckim. Film ten powstał w latach 60-tych XX wieku i przedstawia urokliwe krajobrazy Międzyzdrojów oraz ich najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak molo, plaża czy park. Produkcji jest kilka, a my już dziś zachęcamy do ich oglądania.

W archiwalnym materiale zobaczyć można też, jak wyglądały ulice i budynki Międzyzdrojów w tamtych czasach. Film ukazuje również tradycyjne zawody rybackie, które stanowiły ważny element kultury i gospodarki miejscowej społeczności.

Archiwalne filmy WFDiF przedstawiające Międzyzdroje są cennym źródłem informacji dla badaczy historii i kultury polskiego wybrzeża. Pokazują one, jak bardzo zmieniła się miejscowość przez ostatnie kilkadziesiąt lat oraz pozwalają na odkrycie dawnej atmosfery tamtych czasów.