
Dziś w Gminie Świerzno została podpisana umowa na dofinansowanie termomodernizacji zabytkowego pałacu w Gostyniu, w którym funkcjonują przedszkole, żłobek, biblioteka, świetlica wiejska oraz Placówka Wsparcia Dziennego.
Dokument podpisali Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz oraz Bogdan Jaroszewicz – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli również Zastępca Wójta Patrycja Szymczyk, Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Ligenza oraz radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Beata Smoleńska i Janusz Żmurkiewicz.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości ponad 2 mln zł możliwa będzie kompleksowa modernizacja energetyczna obiektu.

W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in. prace związane z dociepleniem budynku, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacją dachu oraz oświetlenia.

Inwestycja poprawi komfort użytkowania budynku, obniży koszty jego utrzymania oraz przyczyni się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie zużycia energii i emisji CO₂.
– To kolejny ważny krok w trosce o nasze dziedzictwo i rozwój lokalnej społeczności – mówi Wójt Radosław Drozdowicz.














3 komentarzy
Anonim mówi:
cze 22, 2026
o godzinie 15:48
No i dobrze, ale Gostyń to taka upadająca i wyludniająca się osada. Nawet sklep spożywczy zamknięto bo znikomy ruch. Tam przejeżdżam dosyć często. To nawet człowieka na ulicy trudno dostrzec. Podjechałem też pod ten pałac funkcjonujący jako przedszkole. Martwa cisza, ani jednego dziecka i gwaru nie słychać.
Anonim mówi:
cze 22, 2026
o godzinie 15:47
Nie opłacało sie utrzymywać szkoły dla 70 uczniów, ale juz opłaca sie remontowali utrzymywać budynek dla 15 przedszkolaków.
Anonim mówi:
cze 22, 2026
o godzinie 15:45
Po ociepleniu co będzie widoczne z pięknego zabytkowego obiektu ?