Do 10 września 2025 roku można zgłaszać każdego czynnego nauczyciela do konkursu Nauczyciel Roku 2025. Organizatorami 23. edycji konkursu są Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. To już 23. raz, gdy jury doceni pasję, zaangażowanie i inspirujące podejście najlepszego nauczyciela roku.
Do 10 września 2025 roku kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele, uczniowie, rodzice i instytucje współpracujące ze szkołami mogą zgłaszać kandydatów do konkursu. O tytuł najlepszego nauczyciela 2025 roku mogą zawalczyć wszyscy czynni nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i placówek oświatowych a także nauczyciele pracujący poza granicami kraju na rzecz Polonii. Z konkursu wyłączeni są nauczyciele akademiccy.
Nauczyciel biorący udział w konkursie musi mieć co najmniej dwuletni staż pracy. Spośród zgłoszonych uczestników jury nominuje 13 kandydatów do tytułu Nauczyciel Roku, biorąc pod uwagę w szczególności szeroko rozumiane osiągnięcia wychowawcze i dydaktyczne, postawę oraz zaangażowanie w wykonywaną pracę, w tym promowanie pozytywnych wzorców zachowań. Jury ocenia ww. kryteria autonomicznie, z uwzględnieniem własnej oceny przesłanych przez uczestników formularzy zgłoszeniowych wraz z uzasadnieniem oraz ewentualnymi załącznikami.
Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć uzasadnienie i wykaz osiągnięć – zarówno tych mierzalnych, jak i tych, których nie da się wyrazić w liczbach. Jury wybierze Nauczyciela Roku oraz dwóch wyróżnionych uczestników. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie 7 października 2025 roku.
2 komentarzy
Anonim mówi:
maj 19, 2025
o godzinie 17:50
Jeśli ktoś jest nauczycielem to znaczy że w jego życiu coś poszło nie tak. To zwykle mniej zdolni studenci którzy nie dostali się na wymarzone studia. Na nauczyciela brali jak leci. W starożytnej Grecji kiedy chciałeś komuś źle życzyć mawiało się: obyś cudze dzieci uczył. Dlatego ja na wszelkie ciało pedagogiczne patrze z politowaniem. Jak większość rodziców zresztą…
Anonim mówi:
maj 19, 2025
o godzinie 20:26
I powierzasz im swoje dziecko na kilka godzin dziennie? A jak tam Twoje studia?