Park przy ulicy Wojska Polskiego w Międzywodziu zamienił się w barwne, pachnące i tętniące życiem centrum świątecznych przygotowań. Wszystko za sprawą pierwszej edycji Jarmarku Wielkanocnego, zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich „Fregata”.
Na licznych stoiskach nie zabrakło wielkanocnych akcentów – ręcznie robione palmy, stroiki, koszyczki oraz dekoracje przyciągały uwagę odwiedzających i inspirowały do własnych przygotowań. Każdy, kto poszukiwał wyjątkowych ozdób lub chciał poczuć świąteczny klimat, z pewnością znalazł coś dla siebie.
Jarmark okazał się również prawdziwą ucztą dla podniebienia. Goście mogli skosztować domowych wypieków, gorących dań z grilla, smażonej ryby, a także lokalnych przetworów i specjałów przygotowanych przez gospodynie. Kolejki do stoisk gastronomicznych ustawiały się już od samego rana, a zapachy roznoszące się po całym parku skutecznie kusiły smakoszy.
Atmosfera wydarzenia była wyjątkowo ciepła i rodzinna. Mieszkańcy oraz turyści chętnie spędzali czas na rozmowach, spacerach i wspólnym świętowaniu. Słoneczna pogoda dodatkowo sprzyjała integracji, a uśmiechy na twarzach odwiedzających i wystawców były najlepszym dowodem na sukces wydarzenia.
Koło Gospodyń Wiejskich „Fregata”, organizator jarmarku, po raz kolejny pokazało, że potrafi nie tylko tworzyć pyszne potrawy i rękodzieło, ale także skutecznie łączyć lokalną społeczność i pielęgnować tradycje.
Pierwszy Jarmark Wielkanocny w Międzywodziu można uznać za bardzo udany. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz lokalnych imprez. Organizatorom gratulujemy świetnie przygotowanej inicjatywy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!
4 komentarzy
Kasia mówi:
kwi 7, 2025
o godzinie 9:54
Uwielbiam te Panie. Za daleko bym dotarła, ale kibicuję im we wszystkim co robią.
Anonim mówi:
kwi 7, 2025
o godzinie 8:06
A gdzie Patrycja?
Anonim mówi:
kwi 7, 2025
o godzinie 5:51
Coś robią i to jest najważniejsze. Tragedią jest brak dzieci. Wielkanoc to odradzające się życie. Brak prężnych młodych to zapaść Polski. Do dzieła wiekopomnego. Riki tiki tak.
Anonim mówi:
kwi 6, 2025
o godzinie 21:00
Może czas na 12 kwietnia spotkanie z Osobą ucząca Historii w Szkole 1 0 0 0 lat