Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z niższych składek w ramach preferencyjnego Małego ZUS Plus, mają czas na zgłoszenia tylko do końca dnia. Termin mija 31 stycznia – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Podpowiadamy, kto może skorzystać i w jaki sposób.
Ulga w ramach Małego ZUS Plus jest znacząca. W tym roku duży ZUS kosztuje przeszło 1600 złotych miesięcznie, a preferencyjna stawka to nieco ponad 400 złotych. Kwoty te nie zawierają składki zdrowotnej.
Po pierwsze, do preferencyjnego ZUS mogą dołączyć przedsiębiorcy, którzy w ostatnim roku osiągnęli przychód nie większy niż 120 tysięcy złotych.
Dodatkowo działalność musiała być prowadzona przez co najmniej 60 dni poprzedniego roku, dlatego nowo otwarte firmy nie mogą skorzystać z Małego ZUS Plus w pierwszym roku działalności. Okres, w którym działalność pozostaje zawieszona, nie jest wliczany do tych 60 dni.
Z ulg nie mogą jednak skorzystać przedsiębiorcy, którzy w poprzednim roku prowadzili działalność jako twórca/artysta, osoba wykonująca wolny zawód, osoby prowadzące szkoły czy inne formy wychowania przedszkolnego.
Z Małego ZUS Plus można korzystać przez maksymalnie 36 miesięcy na przestrzeni 60 miesięcy
5 komentarzy
Patriota mówi:
sty 31, 2024
o godzinie 18:46
ACHTUNG, ACHTUNG, DIE DEUTSCHE GEFANGENSCHAFT NAHT !!!!
Traktat o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej – tekst skonsolidowany uwzględniający ZMIANY WPROWADZONE Traktatem z LIZBONY (Dz.U.2004.90.864/30), będące
POKŁOSIEM NIEMIECKICH ZABIEGÓW po ZAWETOWANIU tzw. KONSTYTUCJI UE przez:
Francję 29 maja 2005
Holandię 1 czerwca 2005
Wtedy Holendrzy i Francuzi ZBUNTOWALI się NIEMIECKIEJ DOMINACJI.
NIEMCY NIE ODPUSZCZAJĄ i dalej dążą do ZNIEWOLENIA mniejszych państw europejskich a przede wszystkim POLSKI !!!!
Poprawka 77 Artykuł 48 – ustęp 7 – akapit 4 TUE ODBIERAJĄCA SUWERENNOŚĆ POLSKI
Tekst obowiązujący
W celu przyjęcia decyzji, o których mowa w akapicie pierwszym lub drugim, Rada Europejska stanowi jednomyślnie po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, wyrażonej przez większość członków wchodzących w jego skład.
Poprawka 77
W celu przyjęcia tych decyzji Rada Europejska stanowi większością kwalifikowaną po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego, wyrażonej przez większość członków wchodzących w jego skład
Patriota mówi:
sty 31, 2024
o godzinie 18:31
ACHTUNG, ACHTUNG TUSK ZIEHT POLEN STRAFFREI IN DIE DEUTSCHE SKLAVEREI
P – 76 art 48 TUE ODBIERAJĄCE SUWERENNOŚĆ POLSKI
Artykuł 48 – ustęp 6 – akapit 2
Rada Europejska może przyjąć decyzję zmieniającą wszystkie lub część postanowień części trzeciej Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Rada Europejska stanowi JEDNOMYŚLNIE po konsultacji z Parlamentem Europejskim i Komisją oraz z Europejskim Bankiem Centralnym w przypadkach zmian instytucjonalnych w dziedzinie pieniężnej. Decyzja ta wchodzi w życie dopiero po jej ZATWIERDZENIU przez Państwa Członkowskie, zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi
P 76
Rada Europejska może przyjąć decyzję zmieniającą wszystkie lub część postanowień części trzeciej Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Rada Europejska stanowi JEDNOMYŚLNIE po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego i po konsultacji z Komisją oraz z Europejskim Bankiem Centralnym w przypadkach zmian instytucjonalnych w dziedzinie pieniężnej. Decyzja ta wchodzi w życie po jej RATYFIKOWANIU przez CZTERY PIĄTE Państw Członkowskich, zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi.
Patriota mówi:
sty 31, 2024
o godzinie 18:29
Poprawki – 73 – 75 art 48 TUE ODBIERAJĄCE SUWERENNOŚĆ POLSKI
Artykuł 48 – ustęp 4 – akapit 1 b (NOWY)
P 73
UZNAJE się, że Parlament Europejski WYRAZIŁ ZGODĘ na WPROWADZENIE ZMIAN do Traktatów, jeżeli zagłosuje za tym WIĘKSZOŚĆ członków wchodzących w jego skład.
Artykuł 48 – ustęp 4 – akapit 2
ZMIANY WCHODZĄ w ŻYCIE po ich RATYFIKOWANIU przez WSZYSTKIE Państwa Członkowskie, zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi.
P 74
ZMIANY WCHODZĄ w ŻYCIE po ich RATYFIKOWANIE przez CZTERY PIĄTE Państw Członkowskich, zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi.
Artykuł 48 – ustęp 5
5. Jeżeli po upływie dwóch lat od podpisania traktatu zmieniającego Traktaty, został on ratyfikowany przez cztery piąte Państw Członkowskich i gdy jedno lub więcej Państw Członkowskich napotkało trudności w postępowaniu ratyfikacyjnym, SPRAWĘ KIERUJE się do Rady Europejskiej.
P 75
5. Jeżeli po upływie dwóch lat od podpisania traktatu zmieniającego Traktaty, został on ratyfikowany przez mniej niż cztery piąte Państw Członkowskich, SPRAWĘ PODDAJE się POD REFERENDUM EUROPEJSKIE.
Patriota mówi:
sty 31, 2024
o godzinie 14:15
Poprawka – 72 art 48 TUE ODBIERAJĄCE SUWERENNOŚĆ POLSKI
Artykuł 48 – ustęp 4 – akapit 1 a (NOWY)
===========================
POPRAWKA 72
KONFERENCJA STANOWI WIĘKSZOŚCIĄ CZTERECH PIĄTYCH GŁOSÓW przedstawicieli rządów Państw Członkowskich.
Jest to BEZCZELNE i AROGANCKIE OBEJŚCIE art. 31 ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej z uwagi na fakt, że
„KONFERENCJA” t.j. SPOTKANIE członków Rady Europejskiej spotykają się na tzw. KONFERENCJACH MIĘDZYRZĄDOWYCH. Te konferencje przedstawicieli rządów państw członkowskich ZWOŁUJE się, by OMÓWIĆ i ZATWIERDZIĆ ZMIANY w traktatach UE.
Zanim w roku 2009 wszedł w życie traktat lizboński, był to jedyny sposób zmiany traktatów. Obecnie nosi on nazwę „ZWYKŁEJ PROCEDURY ZMIANY”.
KONFERENCJA MIĘDZYRZĄDOWA, zwoływana przez przewodniczącego Rady Europejskiej, DECYDUJE o ZMIANIE TRAKTATÓW JEDNOMYŚLNIE !!!!!!
Patriota mówi:
sty 31, 2024
o godzinie 14:12
Poprawka – 71 art 48 TUE ODBIERAJĄCE SUWERENNOŚĆ POLSKI
Artykuł 48 – ustęp 2
2. Rząd każdego Państwa Członkowskiego, Parlament Europejski lub Komisja mogą przedkładać Radzie propozycje zmiany Traktatów. Propozycje te mogą mieć na celu, między innymi, rozszerzenie lub ograniczenie kompetencji przyznanych Unii w Traktatach. Propozycje te są przekazywane przez Radę Radzie Europejskiej oraz notyfikowane parlamentom narodowym.
====================
POPRAWKA 71
2. Rząd każdego Państwa Członkowskiego, Parlament Europejski lub Komisja mogą przedkładać Radzie propozycje zmiany Traktatów. Propozycje te mogą mieć na celu, między innymi, rozszerzenie lub ograniczenie kompetencji przyznanych Unii w Traktatach. Propozycje te są przekazywane przez Radę Radzie Europejskiej NIEZWŁOCZNIE i BEZ DYSKUSJI oraz notyfikowane parlamentom narodowym.