Firma EasyFootings z Dziwnówka – producent prefabrykatów fundamentowych został zwycięzcą trzeciej edycji konkursu gospodarczego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Gala w Operze na Zamku, podczas której wyróżniono innowatorów regionalnej gospodarki, była też inauguracją Roku Przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim.
I nagrodę otrzymała firma Easyfootings, która podbija rynek budowlany innowacyjnymi technologiami. Produkuje m.in. fundamenty mikropalowe, modułowe konstrukcje różnych obiektów, a także śruby do drzew, które umożliwiają budowę domków czy parków linowych, ale nie szkodzą naturze. Nie ściskają drzewa, nie wrastają. Innowacyjne rozwiązania usprawniają montaż, zwiększają bezpieczeństwo, precyzję i szybkość budowy. EasyFootings System jest przyjazny środowisku, bo realizuje koncepcję „zamkniętego obiegu”. Może być użytkowany wielokrotnie i w pełni podlega recyklingowi.
– Jestem zaszczycony tym wyróżnieniem. Skromnie robimy swoje, w małej nadmorskiej miejscowości, w Dziwnówku – przekonywał – To nagroda nie dla mnie, a dla naszych proekologicznych inicjatyw. Nasze projekty wpisują się w cel neutralności klimatycznej 2050 – podkreślił, przyjmując symboliczny czek na 30 tys. złotych. Te pieniądze będzie można przeznaczyć na sfinansowanie szkoleń, udział w targach i konferencjach oraz inne usługi rozwojowe.
W tym roku Kapituła konkursu przyznała także „Złotą Banderę”. Specjalne wyróżnienie przekazano w ręce przedstawicieli Centrum Słowian i Wikingów. Odwiedzając skansen na wyspie Ostrów można przenieść się o tysiąc lat wstecz i wziąć udział w żywej lekcji historii. Zobaczyć, jak wyglądało życie codzienne, obrzędy, muzyka. Nagroda trafiła więc za dotychczasowe osiągnięcia, za pasję i konsekwencję w rozwoju niezwykłej atrakcji turystycznej, jaką jest Festiwal Słowian i Wikingów, za budowanie potencjału gospodarczego i szeroką promocję regionu.
– Kiedy 20 lat temu zakładaliśmy to stowarzyszenie, to komitet założycielski miał problem z nazwą. Niektórzy członkowie uznali, że “Centrum Słowian” jest określeniem na wyrost. Z tego jesteśmy najbardziej dumni. Zjeżdżają się do nas rekonstruktorzy z całego świata.
Zimową porą przyjeżdżają do nas Niemcy, którzy szukają inspiracji. Realizowane są filmy przez National Geographic, Discovery – mówił prezes stowarzyszenia Wojciech Celiński.
9 komentarzy
Sara Raczycka mówi:
lut 13, 2023
o godzinie 20:07
Do Aninima proszę udowodnić, że ten Pan z brodą jest oszustem:) Trzeba nie mieć wstydu , że by oskarżać kogoś beż podstawy, ale co można się spodziewać po sobie która nie umie podpisać siw imieniem i nazwiskiem . Nie martw się zaraz spotyka się co miesiąc więc nic by nie umknęło.
Sara Raczycka mówi:
lut 13, 2023
o godzinie 20:04
Jaki brał gotowy projekt od Gminy Pan lub Pani bo oczywiście anonimy tylko chyba nie wie co piszę. Po pierwsze za tych czasów gminy nie było 3 tys uczestników z 26 lub 28 krajów, Festiwal nie był wtedy największym tego typu festiwalem w Europie. Nie było tematyki Festiwalu teraz co roku jest temat i program układany tak , że co 30 min coś się dzieje w całym skansenie no i najważniejsze nie było 24 obiektów ani portu . Więc hmmm wydaje mię się, że Gmina z chęcią oddają pomysł Stowarzyszeniowi ponieważ jest to ogrom pracy i wytrzymałości . Aczkolwiek trzeba przypomnieć, że przez większość Festiwali gmina była współorganizatorem lub sponsorem i zyskiwała w budżecie ponieważ pieniądze z biletów uzyskiwała Gminna Wolin .
Anonim mówi:
lut 8, 2023
o godzinie 21:23
TEN OSZUST Z BRODĄ WSTYD DLA WIKINGÓW !!!!!DLACZEGO GO JESZCZE TRZYMAJĄ TAM W ZARZĄDZIE MOŻE KTOŚ SIĘ ZAINTERESUJE NIM GONIĆ DZIADA !!!
Anonim mówi:
lut 8, 2023
o godzinie 19:32
Betoniarna Dziwnówek miejsce zapylenia i hałasu
Anonim mówi:
lut 8, 2023
o godzinie 17:09
a ja pamiętam, jak pierwsze festiwale robiła gmina. Stowarzyszenie wzielo gotowy projekt. Nikt juz o tym nie pamieta. Nie wiem, czy sam Wojtek pamieta o tym???
Anonim mówi:
lut 8, 2023
o godzinie 17:06
Tomek ma prezencje, w tym niebieskim to w ogóle.
Anonim mówi:
lut 8, 2023
o godzinie 14:36
czy ten facet musi wszedzie byc na zdjeciu
Anonim mówi:
lut 8, 2023
o godzinie 13:29
Musiał szukać rynku gdzie indziej bo w Dziwnówku nie ma już drzew i te jego kotwy się nie przydadzą…
Anonim mówi:
lut 8, 2023
o godzinie 20:15
Prawdą jest że drzew w Dziwnówku coraz mniej. Za to betonu coraz więcej.