To miała być jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji ubiegłego roku. Olbrzymi hotel „Gołębiewski” powstający w Pobierowie ma cechować luksus i najwyższej jakości standardy. Wszystko wskazuje na to, jakoby obiekt miał być skończony do końca pierwszego kwartału 2023 roku, ale nie udało się potwierdzić tych informacji.

Pandemia koronawirusa, wojna na Ukrainie, śmierć właściciela hotelu Tadeusza Gołębiewskiego to z pewnością najważniejsze wydarzenia minionych lat, które w pewnym stopniu wpłynęły na stopień zaawansowania gigantycznej inwestycji.

I choć firma zapewniała, że śmierć właściciela nie będzie miała wpływu na realizację inwestycji, to – jak informują media – bardzo mocno przystopowała. Jeszcze kilka miesięcy temu pojawiały się pytania, czy pierwsi klienci zdążą skorzystać z jego usług w 2022 roku. Okazało się to niemożliwe. Teraz pojawiają się informacje, jakoby obiekt miał być skończony do końca pierwszego kwartału 2023 roku, jednak szczelne embargo informacyjne nie pozwala na potwierdzenie tych danych.

Jak informuje portal konferencje.pl, realnym terminem otwarcia jest I kwartał 2023 r. W pierwszym etapie gościom udostępnione zostaną 4 z 11 zaplanowanych pięter, łącznie 300 pokoi oraz baseny: pływacki i dziecięcy.

Przypomnijmy potężny hotel to, aż cztery parkingi (podziemny na 552 miejsca, zewnętrzny na ponad 500 aut, mini parking przy wejściu i ten z tyłu budynku przeznaczony dla pracowników), cała infrastruktura Aquaparku czyli zjeżdżalnie, sauny, baseny, tzw. dzika rzeka, sztuczna fala, kilkanaście wanien z jacuzzi na zewnątrz obiektu i wewnątrz, baseny wewnętrzne i zewnętrzne, kompleks SPA, restauracje i zaplecze kuchenne, sala jadalna, w której trzeba codziennie obsłużyć 3500 gości, 1200 pokoi, 6 wind, kilometry korytarzy, sale konferencyjne (16 sal, w tym ta największa w regionie na ponad 2500 miejsc), do tego jeszcze sale kinowe, strefa rozrywki, boiska do gry w piłkę siatkową, koszykową, ściana wspinaczkowa, boiska do mini piłki nożnej, bawialnie dla dzieci, salon gier dla dzieci, dyskoteka, korty tenisowe, kręgielnia z 8 albo 10 torami, sala do gier i zabaw, bary, przebieralnie, pub sportowy, sala bilardowa, tarasy, kawiarnie, bufety, bary, ale to też olbrzymie pomieszczenia gospodarcze z chłodniami, spiżarniami, zmywakami i magazynami. sale teatralne (wysokie na dwa, trzy poziomy), sale zabaw dla dzieci, kina, sale konferencyjne, których w kompleksie ma być 16 (w tym ta największa na 2500 osób), zaplecze potrzebne do obsługi szkoleń i konferencji.