Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim informuje, że zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej realizuje zadania w tym zakresie jako zlecone z zakresu administracji rządowej. Na terenie powiatu kamieńskiego w 2023 roku udzielana będzie nieodpłatna pomoc prawna.
Na terenie powiatu kamieńskiego dostępny jest punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, mieszczący się w budynku Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim (ul. Wolińska 7B), obsługiwany przez radców prawnych i adwokatów wskazanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych i Szczecińską Izbę Adwokacką.
Od 2019 roku nieodpłatna pomoc prawna lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie może być również świadczone poza punktem – art.8 ust.8 ustawy, jak i za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. Sytuacja taka ma miejsce, gdy porada udzielana jest:
1. osobie ze znaczną niepełnosprawnością ruchową;
2. osobie doświadczającej trudności w komunikowaniu się – ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się.
8 komentarzy
Anonim mówi:
sty 23, 2023
o godzinie 16:07
A kiedy powiat zainteresuje się komunikacją. Aby móc tam dojechać. Z Wolina, żeby coś załatwić sprawę w urzędzie. Trzeba poświęcić cały dzień na dojazdy. A z PRL-u się śmieją
K.J. Solarz mówi:
sty 15, 2023
o godzinie 9:55
Ze śmiechu można pęc jak tzw. władze i prawnicy mówią o prawie. Otóż w 1991 r. (pierwsze wolne wybory) frekwencja wyborcza nie osiągnęła wymaganego minimum. Logicznym tego następstwem jest nie uznanie wyniku wyborczego i uznanie wszystkich osób pełniących jakiekolwiek funkcje publiczne za nielegalne. Dalszym logicznym następstwem tego kroku są kolejne wybory, które co do zasady nie mogą być uznane za legalne gdyż zostały zorganizowane przez nielegalnie funkcjonujących. Również wszelkie przepisy prawa stanowionego przez nielegalnie funkcjonujące osoby nie mogą być uznane przez suwerena za obowiązujące, łącznie z Konstytucją RP z 1997 r. Tak więc wszyscy urzędnicy działają bez żadnego umocowania prawnego. Adwokaci podlegają pod International Bar Association, IBA i absolutnie nie wolno im nic zrobić przeciwko systemowi bo stracą prawo do wykonywania zawodu. Zarazem to tzw. państwo Polskie jest spółką prawa handlowego i wszystkie tzw. organy państwa są także spółkami prawa handlowego – kancelarie: sejmu, senatu, prezydenta, premiera, policja, prokuratury, tzw. wszelkiej maści samorządy i sądy oczywiście też. Tak więc tzw. sędziowie nie dość, że nie mają żadnego umocowania prawnego to są jedynie przedstawicielami handlowymi firm zwanych sądami. Rocznie tworzy się około 20 000 stron prawa. Nikt nie jest w stanie tego przeczytać, a co dopiero zastosować. I taki oto cyrk nazywa się państwem prawa w którym urzędnicy i prawnicy udają dobrych wujków, którzy chcą pomagać obywatelom.
Anonim mówi:
sty 18, 2023
o godzinie 10:07
Bzdury. Już pierwsze zdanie to nieprawda. W pierwszych wolnych wyborach w 1991 r. nie było żadnego wymaganego minimum frekwencji – to nie referendum. Frekwencja do Sejmu wyniosła 43,2%. Cała reszta wywodu bez sensu. Zupełnie nie potrzebny popis „niezależności myślenia i poglądów”. Teorie z gatunku – zamach w Smoleńsku i szwindel z lądowaniem ludzi na Księżycu. Wpis właśnie pokazuje jak przydatna może być pomoc obywatelom – także prawna.
Mieszkaniec mówi:
sty 8, 2023
o godzinie 14:37
A po co pani burmistrz ma kogokolwiek dowozić do miasta powiatowego jeśli radca prawny przyjmuje na miejscu w każdy poniedziałek w budynku poradni psychologicznej. Czytaj ze zrozumieniem a nie tak żeby tyłki była zaczepka do burmistrz. To jest właśnie obraz rozumienia rzeczywistości w wykonaniu niektórych osób. Ta wrogiść do obecnej burmistrz odbiera logiczne myślenie.
Eugeniusz Maksymowicz mówi:
sty 7, 2023
o godzinie 14:54
Warnowo 07 – 01 – 2023 r.
Zbigniew Ś.
Sygn. akt: VI U 826/21
Sąd Okręgowy w Szczecinie
VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
ul. Małopolska 17
70-515 Szczecin
A P E L A C J A
od Wyroku, zwanego bardziej uczenie wyjątkową złośliwością Pani SS – O Elżbiety Góralskiej, z dnia 22 listopada 2022 r., doręczonego w dniu 20 grudnia 2022 r.
Wyrokowi temu zarzucam, że został wydany wg haniebnej reguły:
„jak się fakty nie zgadzają, tym gorzej dla faktów”
Wnoszę o zmycie tej hańby wymiaru sprawiedliwości poprzez:
1. Uchylenie tego, za przeproszeniem, wyroku.
2. Poinstruowanie Pani SS – O Elżbietę Góralską, że czyta się całe akta, a nie tylko wybrane, pod z góry założoną tezę, dokumenty – to w żadnym przypadku nie będzie naruszać niezawisłości sędziego.
U Z A S A D N I E N I E
W dniu 24 września 2020 r. został złożony wniosek /zał. – 1/ do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania Niepełnosprawności w Gryficach o wydanie orzeczenia w celu:
6. Korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji.
8. Ubiegania się o zasiłek pielęgnacyjny.
Do wniosku zostało załączone zaświadczanie lekarskie /zał. – 2/ z dnia 22 września 2020 r., w którym tak jest napisane, cyt.:
„Pacjent przewlekle chory, wymaga stałego leczenia i opieki osoby drugiej” – koniec cytatu.
Wniosek został uzasadniony faktem niemożności samodzielnego funkcjonowania strony.
W uzasadnieniu zaskarżanego wyroku tak jest napisane, cyt.:
„W zaświadczeniu o stanie zdrowia z dnia 3 listopada 2020 r. zapisano, że ubezpieczony jest zdolny do odbycia podróży na badania przez lekarza orzecznika ZUS.” – koniec cytatu.
Jest to tzw. dokument OL – 9, w którym to dokumencie ten sam lekarz zaznaczył niewłaściwy kwadracik, który wcześniej wystawił zaświadczenie lekarskie /zał. – 2/.
O istnieniu tego dokumentu pierwsza informacja zawarta została w uzasadnieniu zaskarżanego wyroku – wcześniej ten dokument stronie nie był znany.
Jest to wadliwy dokument, który można było bardzo łatwo zweryfikować, wystarczyło, choćby pobieżnie, przeczytać całe akta, a w szczególności dokumenty, które znalazły się a w aktach sprawy po dniu 03 listopada 2020 r. – oto one:
Pismo z dnia 15 stycznia 2021 r. /zał. – 3/, które cyt.:
„W nawiązaniu do wezwania z dnia 11 stycznia 2021 r., doręczonego w dniu 14 stycznia 2021 r. uprzejmie informuję, że, ze względu na stan zdrowia, nie jestem w stanie stawić się osobiście w dniu 20 stycznia 2021 r. w miejscu wskazanym w wezwaniu. Zaświadczenie lekarskie w załączeniu.” – koniec cytatu i całego pisma.
Pismo z dnia 09 sierpnia 2022 r. /zał. – 4/, w którym tak jest napisane, cyt.:
„Konkludując – z przyczyn zdrowotnych nie jestem w stanie o własnych siłach stawić się na to badanie w miejscu wskazanym w wezwaniu, które bezwzględnie powinno zostać przeprowadzone w moim miejscu zamieszkania, lub powinienem zostać dotransportowany na miejsce badania profesjonalnym transportem medycznym.” – koniec cytatu.
Pismo z dnia 01 października 2021 r. /zał. – 5/, w którym tak jest napisane, cyt.:
„Powyższe oznacza, że przed wydaniem wyroku pacjent musi zostać przebadany, w przeciwnym razie wyrok będzie stanowił fikcję sądową i na to zgodzić się nie można.” – koniec cytatu.
Pismo z dnia 05 października 2021 r. /zał. – 6/, w którym tok jest napisane, cyt.:
„Konkludując – z przyczyn zdrowotnych nie jestem w stanie o własnych siłach stawić się na to badanie w miejscu wskazanym w wezwaniu, które bezwzględnie powinno zostać przeprowadzone w moim miejscu zamieszkania, lub powinienem zostać dotransportowany na miejsce badania profesjonalnym transportem medycznym.” – koniec cytatu.
Pismo z dnia 02 lutego 2022 r. /zał. – 7/, w którym tak jest napisane, cyt.:
„Odnosząc się do wezwania z dnia 19 stycznia 2022 r., doręczonego w dniu 21 stycznia 2022 r., uprzejmie informuję, że „Opinia zaoczna sporządzona w okresie od 21 października 2021 do 15 listopada 2021 r.” jest sporządzona nierzetelnie i absolutnie nie opisuje rzeczywistego mojego stanu zdrowia.
Jeśli chodzi o rzetelne opisanie mojego stanu zdrowia, to musi zostać uwzględniona moja argumentacja zawarta w pismach procesowych z dnia 03 października 2021 r. oraz 05 października 2021 r., w przeciwnym razie każda opinia będzie opinią fikcyjną.” – koniec cytatu.
Skarga z dnia 14 lutego 2022 r. /zał. – 8/, w której tak jest napisane, cyt.:
„Jeśli chodzi o rzetelne opisanie mojego stanu zdrowia, to musi zostać uwzględniona moja argumentacja zawarta w pismach procesowych z dnia 03 października 2021 r. oraz 05 października 2021 r., w przeciwnym razie każda opinia będzie opinią fikcyjną.” – koniec cytatu.
Skarga z dnia 21 marca 2022 r. /zał. – 9/, w której tak jest napisane cyt.:
„Jeśli chodzi o rzetelne opisanie mojego stanu zdrowia, to musi zostać uwzględniona moja argumentacja zawarta w pismach procesowych z dnia 03 października 2021 r. oraz 05 października 2021 r., w przeciwnym razie każda opinia będzie opinią fikcyjną.
Argumentację merytoryczną potwierdzającą słuszność mojego stanowiska procesowego może profesjonalnie wyartykułować tylko i wyłącznie reprezentujący mnie pełnomocnik z urzędu, o którego wyznaczenie zwróciłem się do tut. Sądu i wniosek ten do nadal podtrzymuję.” – koniec cytatu.
Biorąc powyższe pod uwagę apelacja jest konieczna aby elementarnej uczciwości stało się zadość.
opracował: Eugeniusz Maksymowicz
podpisał:
Zbigniew Ś.
Otrzymują:
1. Pan prof. dr hab. Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa – z prośbą o pomoc.
2. Mass/media – „pistolet społeczny” powinien być skuteczny.
.
Anonim mówi:
sty 9, 2023
o godzinie 21:55
Genio mordeczko ty moja i dostałeś po łapkach..
Jesteś na śmietniku histori oczywista oczywistość
Anonim mówi:
sty 7, 2023
o godzinie 9:27
Z Wolina to chyba ta wspaniała burmistrz będzie ludzi dowozić. Miasto powiatowe do do którego nie można dojechać. To dopiero Bareja
pięknie mówi:
sty 5, 2023
o godzinie 17:37
dziękuje Pani Prezes szpitala udziela porad