Od 30 września chętni na kupno węgla w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej będą mogli odebrać zakupione paliwo już nie tylko w kopalniach, ale też w czterech składach należących do tworzonej przez spółkę sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Wkrótce przybędzie ponad 20 kolejnych składów.
Przygotowania do stworzenia sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW) trwały od kilku miesięcy, a nabór partnerów do prowadzenia składów ogłoszono w czerwcu. W ubiegłym tygodniu PGG ogłosiła uruchomienie sieci od najbliższego wtorku, a w poniedziałek podała bliższe szczegóły przedsięwzięcia.
Jak wynika z informacji PGG, po udostępnieniu pierwszych czterech składów, Kwalifikowanych Dostawców ma sukcesywnie przybywać — aż sieć obejmie cały kraj.
W następnych dniach kolejnych ponad 20 dostawców PGG pojawi się […] m.in. w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, podkarpackim, dolnośląskim i małopolskim. Docelowo sieć składów KDW będzie rozlokowana na terenie całego kraju – poinformowała spółka.
Kwalifikowani Dostawcy będą przewozić węgiel, kupiony przez klientów w sklepie internetowym, do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania nabywców i wydawać surowiec finalnym odbiorcom. Ułatwi to klientom odbiór zamówionego surowca bez konieczności samodzielnego organizowania transportu.
„Sieć będzie systematycznie rozbudowywana o kolejne województwa i powiaty” – zapewnił w poniedziałek rzecznik PGG Tomasz Głogowski. Podkreślił, że uruchomienie przez spółkę sieci własnych dostawców wprowadza jednolity standard obsługi logistycznej w możliwie najniższych cenach transportu dla klientów finalnych.
PGG zapewnia, że wybór partnerów do sieci KDW miał charakter otwarty i transparentny — każdy z przedsiębiorców mógł wziąć w nim udział, a głównym kryterium była cena za usługę dostawy. Ogłaszając w czerwcu nabór na kwalifikowanych dostawców, spółka postawiła wymagania: partnerzy PGG muszą dysponować m.in. utwardzonym i zabezpieczonym składem węgla. Skład musi być ubezpieczony i posiadać niezbędną infrastrukturę: legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odbierać z kopalni węgiel i dostarczać odbiorcom finalnym.
Warunków postawionych przez PGG nie zaakceptowała część składów węgla oraz firm transportowych. Na wtorek ich przedstawiciele zapowiedzieli protest przed siedzibą dyrekcji rybnickiej kopalni Jankowice — części należącej do PGG kopalni ROW.
9 komentarzy
Anonim mówi:
wrz 1, 2022
o godzinie 2:36
A chu… tam kupie drzewo
Qwer mówi:
sie 31, 2022
o godzinie 14:14
A co ze składami, które funkcjonowały do tej pory???co z ich praca???
Wkurw.......y mówi:
sie 31, 2022
o godzinie 13:47
BRAWO PIS szkoda że węgla nie można wydrukować.
Anonim mówi:
sie 30, 2022
o godzinie 16:31
Brawo, i już są – 4 punkty na całą Polskę. Dla nas najbliżej odebrać z kopalni.
BRAWO PIS!
gosc mówi:
sie 30, 2022
o godzinie 9:56
Nie trzeba szukać wroga poza granicami jak ma się rząd który nie dba o interesy własnego narodu.
Anonim mówi:
sie 30, 2022
o godzinie 9:01
BRAWO PIS walić spekulantów i złodzieji rozliczyć ich !!
Anonim mówi:
sie 30, 2022
o godzinie 11:33
Raczej samych siebie.
Anonim mówi:
sie 30, 2022
o godzinie 8:45
Do czego to doszło w kraju który ma najwięcej węgla Europie
wida5 mówi:
sie 31, 2022
o godzinie 21:26
Proszę ktoś to rozumie, najwięcej węgla w europie, co z tego, jak ważniejsza jest europa zakazująca używać tego węgla. Taka nasza niezależność energetyczna- na szczęście mają Nordic 1 i Nordic 2. Dają radę