Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Autorka serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa i ceramiki ręcznie dekorowanej mieszkanki Kamienia Pomorskiego Marii Horoszkiewicz-Cioroch, które odbędzie się w tę sobotę, 2 lipca, o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum przy ulicy Adama Mickiewicza 34
Maria Horoszkiewicz-Cioroch urodziła się i mieszka w Kamieniu Pomorskim. Ukończyła studia pedagogiczne, a następnie plastyczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Swe obrazy po raz pierwszy wystawiła w nieistniejącej już kamieńskiej kawiarni „Art Cafe” przy ul. Gryfitów w 1998 r. W 2005 r. Stowarzyszenie Miłośników Kowar zorganizowało jej wystawę w tym partnerskim mieście Kamienia Pomorskiego. Kilkakrotnie pokazywała swe prace w samym Kamieniu – po raz ostatni pięć lat temu w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Artystka czerpie inspiracje z natury. Przenosi fascynacje przyrodą na płótno i ceramikę, której malowanie rozpoczęła trzy lata temu. W bieżącym roku tematem przewodnim jej prac są maki – kwiaty nierozerwalnie związane z polskim krajobrazem.
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej
7 komentarzy
Anonim mówi:
lip 5, 2022
o godzinie 16:42
Mizerny ten jej artyzm.
Anonim mówi:
lip 3, 2022
o godzinie 8:39
Maki – co za wspanialy temat. Syndrom wysokich makow znany juz w starozytnosci. Nie wychylaj glowy bo ja stracisz. Tendencja do dyskredytowania tych, ktorzy osiagneli sukces w życiu publicznym.
Jak bardzo na czasie w kamienskiej metropolii, czyz nie Rada Miasta Kamienia?
Zwilennik mówi:
lip 3, 2022
o godzinie 8:18
Muzeum jest instytucją w służbie społeczeństwu i jego rozwojowi, otwartą dla publiczności, która pozyskuje, konserwuje, bada, komunikuje i eksponuje materialne i niematerialne dziedzictwo ludzkości i jej środowiska w celach edukacyjnych, naukowych i … dla przyjemności.
Pani Mario – z tego co widze, a widze z daleka, sa to piekne rzeczy, ktore Pani tworzy dla rozkoszy ogladajacych. Prosze kontunuowac. Sztuka wspolczesna to tez SZTUKA i ma (jak najbardziej) miejsce w muzeach.
Picasso jest caly czas reprezentantem sztuki wspolczesnej. $200 mln. za obraz!
Anonim mówi:
lip 3, 2022
o godzinie 11:13
no tak, jeszcze obok tej pralki Frani jest postawcie
Anonim mówi:
lip 3, 2022
o godzinie 12:49
Jeszcze masz Franie? To juz starozytnosc a nie wspolczesnosc. Do muzeum techniki jako exponat. Mlodzi z mila checia to zobacza i teraz i za 20 lat.
Andrzej mówi:
lip 1, 2022
o godzinie 20:33
Myślę że to bardzo wartościowa propozycja. Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej po raz kolejny pokazuje się z jak najlepszej strony. Brawo
Anonim mówi:
lip 2, 2022
o godzinie 12:00
A ja myślę, że już lepsze te błażejkowe wspominki PRL-u, bo to muzeum, a nie centrum Sztuki współczesnej